HaberlerKripto Para

Kripto Para Karşılığında Devlet Sırlarını İfşa Etti!

FBI devlet sırlarını ifşa eden mühendisi yakaladı.

ABD Donanması’nda askeri casus filmlerinden bir sahneyi aratmayan olaylar yaşandı.

ABD Deniz Kuvvetleri’nde çalışan nükleer mühendis ve eşi, bir nükleer denizaltının tasarımını yabancı bir devlete 100 bin dolarlık kripto para karşılığında satmaya çalışırken FBI tarafından yakalandı.

Askeri sırlara erişim yetkisi bulunan mühendis Amerikan nükleer deniz altılarının tasarımını yabancı bir hükümet temsilcisi olduğunu düşündüğü ancak gerçekte gizli görevde olan bir FBI ajanına verirken yakayı ele verdi.

42 yaşındaki nükleer mühendis Jonathan Toebbe, 45 yaşındaki eşi Diana’nın yardımıyla, neredeyse bir yıl boyunca gizli sırları sattı.

FBI’dan yapılan açıklamaya göre, Jonathan Toebbe’nin Nisan 2020’de yabancı bir hükümete içinde gizli bilgilerin bulunduğu bir paketi ve üzerinde daha fazla veri sızdırma vaadinde bulunduğu notu fark etmesi ile Toebbe’den şüphelenmeye başladı.

Durumu fark eden FBI, gizli ajan üzerinden Toebbe ile iletişime geçerek şifrelenmiş bir e-posta hesabı üzerinden Toebbe ile yazışmaya başladı.

FBI ajanı, Toebbe çiftine üç parça halinde toplamda 100 bin dolar değerinde kripto para ödemesi yaptı.

Mühendis ve eşi FBI ve Deniz Suçları Soruşturma Servisi (NCIS) tarafından planlanan üçüncü görüşme için geldikleri Batı Virginia’da Atom Enerjisi Yasasını ihlal etmek suçundan tutuklandı. Çift Salı günü federal mahkemede hakim karşısına çıkacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu