Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Madenciliği Cihazlarının Enerji Tüketimi Sınırlandırılabilir

Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Enerji Tüketimi Sınırlandırılabilir

Takip et

Kripto para madenciliği cihazlarının enerji tüketiminin sınırlandırılmasının gelecekte yapılacak ar-ge çalışmaları sayesinde düşebileceği ve büyük oranda enerji sorunlarının ortadan kalkacak olduğu tahmin edilebilir. İnsanların enerji tüketimi konusuda devletler artık daha fazla nükleer santral inşa etmek, güneş enerjisinden ve rüzgar enerjisinden daha fazla yararlanmak zorunda olduklarını biliyor.

Nükleer enerji konusunda birçok devletin kendi adımını atmak istediği ancak bu konuda bazı kısıtlamalar ve riskler olduğundan dolayı başta fakir ülkeler olmak üzere birçok ülkede yeterince iyi enerji ağı kurulmasına izin verilmediği biliniyor.

Bugün sürekli saldırı altında olan Suriye’de bir nükleer enerji santrali olduğunu düşünelim. Bu durumda ne olurdu? Terör örgütleri en güvenilir bölgelere füze fırlatırken, tesisleri yerle bir ederken bu nükleer enerji santrallerini hedef alamaz mıydı? Bu türden bir saldırı durumunda tüm dünyadaki insanlık etkilenecek. Sadece Suriye’de veya yakın çevrede yaşayanlar değil. Bu ve buna benzer sebepler dolayısı ile kripto para madenciliği yapanların dünyadaki enerjiyi tükettikleri lobisini yapan bazı spekülatörler var.

Bunlar hem tepki çekiyor, hem de gelecekte bu konudan kurtulmak için hükümetlerin daha hızlı çalışmasında aktif rol aldıklarını iddia ediyorlar. Bitcoin ve altcoin gibi kripto para madenciliği yapan kimseler ciddi bir kazanç elde ettiklerini ancak enerji kullanmasalar devletin kendilerinden para kazanmasının asla mümkün olmayacak olduğunu, bu nedenle kripto para madenciliği yapmanın devlete daha hızlı çalışması ve daha fazla enerji sektöründe ar-ge çalışmalarını yapmasında parasal bir destek sunduklarını iddia ediyor.

Madencilik cihazları gelişecek

Kripto para madenciliği cihazlarının gelecekte madencilik zorlaşsa bile tüketecek olduğu enerji cihazların gücünün artmasına da bağlı olarak düşecek. İnsanların büyük oranda kripto para madenciliği cihazlarından dolayı tüketilen enerji hakkında sorunları kalmayacak ve tüm bunlar olurken devlet ve kripto para madencileri para kazandığı gibi şirketlerde büyük oranda ar-ge çalışması ile beraber kripto para madenciliğinden büyük bir para kazanabilecek.

Kripto para madenciliğinin önünde çok uzun yıllar var.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları