Haberler

Kripto Para Madenciliği Şirketleri İflasa Gidebilir

Kripto para birimi madenciliği şirketleri için durum corona virüs nedeniyle hiç mi hiç iyiye gitmiyor.

ABD, AB ve Asya’da devam eden corona virüsü salgını dolayısı ile ciddi krizler yaşanıyor. Ortadoğu bölgesinde ve Afrika’da da krizler yaşanırken, tüm piyasalarda kritik düzeylerde çöküş yaşanıyor. Birçok ülkede olası fonlar oluşturulurken, ABD yönetimi ise Washington’da OHAL ilan etti. ABD yönetiminde kriz devam ederken, AB üyesi ülkeler ise ortak toplantıları bile iptal etmeyi sürdürüyor.

Ancak kripto para birimi madenciliği şirketleri de bu krizden nasibini alanlar arasında yer alıyor. Çinli Bitmain ve diğer şirketler madencilik cihazlarının üretimini kısmak veya durdurmak zorunda kalırken, yeni madencilik cihazı satışları ise küresel çapta durdu.

Çok sayıda madencilik şirketi cihaz onarımı yapamaması, tesislerin %100 verimle çalışmıyor olması gibi nedenler dolayısı ile bu dönemde iflas krizi ile karşı karşıya kalabilir. Zaten milyarlarca dolar borcu olan madencilik şirketlerinin bir de bu olayların eklenmesi ile darboğaz yaşamaları da bu dönemde mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu