HaberlerKripto Para

Kripto Para Onayı İçin Farklı Bir Plan

Bir süredir piyasaya çıkması beklenen New York Borsası'nın ana şirketi Intercontinental Exchange bağlı olan kripto para platformu Bakkt, CFTC'den fiziksel Bitcoinlerin sözleşmelerini piyasaya sürme onayı almak için çalışıyor.

Bir süredir piyasaya çıkması beklenen New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange bağlı olan kripto para platformu Bakkt, CFTC’den fiziksel Bitcoinlerin sözleşmelerini piyasaya sürme onayı almak için çalışıyor. Bloomberg tarafından bugün yayınlanan habere göre New York Borsası’na bağlı Intercontinental Exchange şirketi, kripto para platformu olan Bakkt’ta fiziksel olarak teslimi yapılacak olan Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya çıkarmak için New York eyaletinden BitLicense almayı düşündüğünü bildirdi. BitLicense kripto para hakkında özel bir lisans ve Bitlicense New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından kripto para konusunda iş yapmak isteyen şirketlerin bu lisansa sahip olmaları zorunlu ve şart. Haberde; ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) fiziksel Bitcoin vadelilerini onaylamaya yanaşmaması üzerine Bakkt’ın Bitlicense planını devreye aldığı belirtiliyor.

Vadeli İşlem Sözleşmelerinin Listelenmesine İzin

Bloomberg’de yer alan bilgilere göre, şirketin BitLicense’ı CFTC’nin konuyla ilgili sorunlarını hafifletmek için almak istediğini aktarıyorlar. Komisyonun, Bakkt’ın lisans alması durumunda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesine izin verebileceği düşünülüyor. Şirketin piyasaya sürmeye çalıştığı bu sözleşmeler, CBOE ve CME gibi borsalarda yer alanlardan farklı. Aradaki fark ise Bakkt’ta sözleşme sürelerinin dolmasını müteakip, başka para birimleriyle değil doğrudan Bitcoin’le yapılacak olması oluşturuyor. Bu sayede bitcoin ve kripto paralar daha çok kullanılacak.

Başvurular Onaylanacak mı?

CFTC’den bir yetkili, Mart ayında vadeli işlem sözleşmelerinin de bulunduğu birden çok kripto parayla ve bitcoinle ilgili başvuruyu onaylamak için çalıştığını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu