HaberlerKripto Para

Kripto Para Piyasası Hacmi 506 Milyar Dolara Yükseldi!

Kripto para piyasası hacmi 506 milyar dolar seviyesine yükseldi.

18 Kasım’da 513 milyar dolar seviyesini gören kripto para piyasası toplam hacmi 2018 yılından beri ilk kez bu kadar yüksek seviyeye ulaştı. Uzun yıllardır çok sayıda yatırımcının dikkatle izlediği, hatta bazı yatırımcıların ve analistlerin “fiyattan bile daha önemli gösterge” olarak gösterdiği piyasa hacminin fiyat artışları sonucunda 506 milyar dolar düzeyinde olması analistlerin dikkatini çekiyor.

Çok sayıda kripto para birimi analisti, yakın zamanda daha fazla yükselmesini bekledikleri Bitcoin fiyat artışına bağlı 2017 yılında rekor kırılan dönemde olduğu gibi piyasa hacmi toplamının 800 milyar doları aşabileceğini belirtiyor.

Piyasa Hacmi 1 Trilyon Doları Göremedi

Uzun yıllardır her zaman analistler 1 trilyon dolar hedefi koydular. Ancak kripto para birimi piyasası toplam hacminin bir türlü 1 trilyon doları görmediği bilinmekte. 1 trilyon dolarlık piyasa hacmi toplamının kripto para yatırımcıları için olduğu gibi kurumsal yatırımcılar için bir o kadar önemli olabileceğine değinen analistler, “bu yıl 20 bin dolar rekoru kırılırsa ardından 1 trilyon dolarlık piyasa hacmi görülebilir. Bu diğer altcoin fiyatlarına da bağlı olarak değişebilir” diyor.

Piyasa hacminde 1 trilyon dolar seviyesinin görülmesi halinde daha fazla sayıda yatırımcının kripto para birimlerine güvenebileceğine dair tahminler bulunurken, 350 milyar doların üzerinde piyasa hacmi olduğunda mevcut kripto para sahibi yatırımcıların piyasaya olan güven duygusunun çok daha fazla arttığına işaret ediliyor. Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki artışlar ve düşüşler piyasa hacmi üzerinde en etkileyici unsur olarak biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu