binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKripto para piyasasında deprem! Bitcoin'in düşüşü altcoinleri batırdı

Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin’in düşüşü altcoinleri batırdı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

6900 – 7000 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin gece saat 02.40 civarlarında ani bir düşüşle önce 6600 ordanda 6300 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş piyasada adeta şok etkisi meydana getirdi.

An itibarı ile 6430 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, sert düşüşü ile Altcoinler üzerinde deprem etkisi oluşturdu. 24 saat içerisinde %12 oranında gerileyen BTC’nin etkisi altcoinlere yüzde 15 ila 25 oranında düşüş olarak yansıdı.

Düşüşe ETH liderlik ediyor

Düşüşün başını çeken altcoin Ethereum oldu. Zaten yakın zamanda bu senenin en düşük seviyesiyle yatırımcısının güvenini kaybeden ETH an itibarı ile 21,65 oranında gerileyerek 224 $ seviyelerinde işlem görüyor. ETH 212 dolar seviyesine kadar gerileyip o seviyeden toparladı. Ether Psikolojik sınır olan 200 doların altına düşmesi durumunda ciddi değer kayıpları yaşayabilir.

Düşüşten tüm altcoinler etkilendi. Piyasa hacmine göre ilk 20 coine bakıldığında her coin üzerinde yüzde 15 ila 20 arasında bir gerileme mevcut.

Kripto Para Piyasası 06.09.2018 05.04

Kripto para piyasa hacmi 209 milyar dolara gerilerken 200 milyar dolara yaklaşmış olması yatırımcıları tedirgin etmiş durumda. Piyasadaki BTC hakimiyeti ise şu anda yüzde 55 seviyesinde.

Herzaman yaptığımız uyarı tekrardan hatırlatarak; Altcoin yatırımı yaparken özellikle ayı sezonundayken Bitcoin hakreletlerini dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor. Çünkü olası bir Bitcoin’deki değer kaybı altcoinlere daha ciddi şekilde yansıyor. Ayrıca ani düşüşlerden en az seviyede etkilenmek için mutlaka yatırımınıza stop loss emri koymanız öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail