Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Takip et

Çağımızın en önemli para birimlerinden biri olmaya doğru hızla ilerleyen Bitcoin kripto para piyasasındaki hareketlenmelerden etkilenerek hızlı bir düşüş yaşıyor. Bu düşüş sonrası 500 dolarlık bir kayıp yaşayan Bitcoin sabah saatlerinden bu yana 5150 dolardan satılıyor.

Bitcoin’de ve diğer kripto para birimlerindeki yaşanan düşüşler nedeni ile 10 milyar doların silinmesi kripto para yatırımcılarını da bir hayli tedirgin ediyor. Bu gerileme için daha önce yatırım yapanları biraz mağdur etse de bu kısa süreli gerileme yeni yatırımcıların yapılmasını sağladığı için büyük bir alım dalgası oluşturmuş durumda.

Kripto Para Birimindeki Düşüşün Sebepleri?

New York başsavcısının kripto para birimleri olan Bitfinex ve Tether’i, tether rezervlerini kullanarak 850 milyon doları örtbas etmek ile suçlaması üzerine tüm kripto para birimlerinde ani düşüş yaşanmasına sebep oldu.

Başsavcının şüphe uyandıran bu suçlaması nedeni ile anlık güven azalması yaşanılan kripto paralardan Bitfinex hazinesinden 850.000 dolar eksilirken Bitfinex cephesinden herhangi bir açıklama gelmemesi başsavcıyı haklı çıkarmış gibi göründü. Bunun üzerine bir açıklama yapan Bitfinex, Tether rezervlerini kullandığı iddialarını yalanladı.

Bitfinex ve Tether yetkilileri bu gerilemenin geçici olduğundan ve aynı güce sahip iki kripto para firması olmak için çalışmalarına devam ettiklerinden bahsetti. Başsavcının iddiaları sadece Bitfinex ve Tether’i etkilemedi. Bunun yanı sıra tüm sektörün üzerine kara bulut gibi çöken bu iddialar yatırımcılar tarafından dikkatli bir şekilde incelenmeye başlandı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları