Bitcoin

Kripto Para Piyasasındaki Sert Düşüş, Bu Analisti Korkutmadı: 100x Bekliyor!

Raoul Pal, 2030 yılına kadar sektörün 100 kat yükseliş elde etmesini bekliyor.

Kripto para yatırımcıları bugün oldukça karamsar bir güne uyandı ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süreden sonra ilk defa 42.400 dolara iğne attı.

Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüş, ünlü bir analistin geleceğe yönelik tahminlerini ile bozamamış gibi gözüküyor.

Bitcoin ve Sektör Büyümeye Devam Edecek

Goldman Sachs’in eski yöneticisi ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto para sektörünün yükselişinin ve büyümesinin son hız devam edeceğini düşünmekte.

Pal, tüm sektör an itibarıyla 2,1 trilyon dolar değerinde iken önümüzdeki tarihlerde bunun 100 kat artabileceğini ifade etti.

Pal’a göre bunun gerçekleşmesi için yaklaşık 8 yıl süremiz bulunuyor. Ünlü isim, sektörün toplam değerinin 2030 yılına kadar 250 trilyon doları çok rahatlıkla bulabileceğini ifade etti ve bu büyümenin engellenemeyeceğini aktardı.

Diğer piyasalar, tahviller, bonolar ve emlak sektörü ile kripto para sektörünü kıyaslayan tecrübeli isim, bunların aslında ortalama 250-350 trilyon dolarlık değere sahip olduğunu belirtti.

Türev piyasalarının ise 1 katrilyon doların üzerinde olduğunu belirten analist, Bitcoin’in 250 trilyon dolarlık bir sektöre önderlik etmesinin mümkün olduğunu düşünüyor.

Kripto paraların tarihte hiçbir varlıkta ve sektörde görülmemiş bir hızda büyüdüğünü de belirten analist, kısa sürede yeni rekorlar geleceğinden emin.

Pal, şu an 3,5 milyar insanın sektörde olduğunu düşünüyor ve 2030 yılında da mevcut verilerle bu insanların sayısında da sert bir artış bekliyor.

Bitcoin o tarihlerde hangi fiyatı görür bilinmez ancak şu an BTC’nin bir hayli zorlu bir durumda olduğu aşikar.

İlgili Haber
Bitcoin'de Son Durum Ne? Düşüş Devam Edecek Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu