binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Piyasasındaki Sert Düşüş Milyonlarca Dolarlık Long Yönlü Pozisyonu Liq Etti!...

Kripto Para Piyasasındaki Sert Düşüş Milyonlarca Dolarlık Long Yönlü Pozisyonu Liq Etti! İşte Detaylar

Güçlenen doların etkisiyle yaşanan gerileme, 400 milyon doların üzerinde yükseliş pozisyonunun tasfiye edilmesiyle sonuçlandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası son 24 saat içinde önemli kayıplara tanık oldu ve büyük coinler yenilenen satış baskısının ortasında %10’a varan düşüşler yaşadı.

Kripto Piyasası, 400 Milyon Dolarlık Tasfiye Gördü

Güçlenen doların etkisiyle yaşanan gerileme, 400 milyon doların üzerinde yükseliş pozisyonunun tasfiye edilmesiyle sonuçlandı.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen haftaki kazançlarını geri alarak %5’lik bir düşüş yaşadı. Benzer şekilde, Ethereum (ETH), ADA ve BNB gibi diğer önde gelen altcoinler de benzer kayıplar yaşadı.

SOL Pazartesi günü kısa süreliğine 200 dolara ulaştıktan sonra %7 düşerek 181 dolardan işlem görürken, Dogecoin (DOGE) %10’dan fazla düşüş yaşadı.

BCH de %10 düşerek, ağın 4 Nisan’da planlanan yarılanma etkinliğine ilişkin beklentilerin etkisiyle geçtiğimiz hafta yaşanan %40’lık kayda değer bir yükselişin ardından kar alımına işaret etti.

İlgili Haber  Binance Yatırım Yaptığı Bu Altcoinde Yüklü Miktarda Satış Yaptı! Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Kripto borsası Bitfinex’teki analistler, Bitcoin’in yakın vadede bir aralıkta konsolide olacağını öngören uzun vadeli yatırımcıların son günlerde varlıklarını elden çıkardığını öne sürdü.

Analistler, önceki boğa piyasası zirvelerine kıyasla nispeten daha küçük bir ölçekte de olsa, 155 günden uzun süredir BTC sahibi olan Uzun Vadeli Sahipler (LTH’ler) arasında stratejik kar elde edildiğini belirtti.

Bitcoin’in fiyat dinamiklerini yorumlayan FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, daha riskli varlıklara yönelik temkinli piyasa duyarlılığıyla aynı zamana denk gelen 71.000 dolar seviyesindeki direncin altını çizdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail