Kripto Para

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üstüne Çıktı!

Bitcoin ve altcoinlerde yükseliş devam ederken kripto paraların toplam piyasa değeri de 2 trilyon dolar seviyesinin üstüne çıktı.

Kripto paraların toplam piyasa değeri, Ocak ayı ortalarındaki düşüşün ardından yeniden 2 trilyon dolar barajının üstüne çıktı.

544 kripto para borsasında listelenen 12.440 adet kripto paranın toplam değeri son 24 saatte %6.64 artarak 2.02 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Ekonomisi 2 Trilyon Dolar Engelini Aşmayı Başardı

Kripto paraların bu hafta tırmanışa geçmesiyle birlikte toplam kripto piyasa değeri ani bir şekilde yukarı yönlü hareket etti.

Ocak ayında yaşanan büyük yükselişin ardından kripto piyasasına 500 milyar dolarlık giriş yaşandı. İstatistiklere göre 24 Ocak 2022 tarihinde kripto paraların toplam piyasa değeri 1.5 trilyon dolara kadar gerilemişti.

Kripto paraların piyasa değeri 24 Ocak tarihinde 1.5 trilyon dolara kadar düşmüştü.

O günden bu yana ise piyasanın toplam değeri %36’dan fazla yükseliş yaşadı ve 7 Şubat 2022 tarihinde 2.08 trilyon dolar zirvesini gördü. Bitcoin dominasyonu %39.4 seviyerindeyken Ethereum’un toplam kripto para piyasasındaki payı ise %17.9 seviyelerinde bulundu.

NFT Satışlarında Düşüş Yaşandı

Kripto ekonomisi 2 trilyon doların üstüne yeniden çıkmışken ve çok sayıda token büyük yükselişler kaydetmişken NFT satışları ise geçtiğimiz hafta düşüş yaşadı.

NFT piyasasında toplam 309.418 tüccar 1.449.578 işlem yaptı ve toplamda 967.5 milyon dolar harcandı. Haftalık NFT satış göstergesinde bir önceki haftaya göre %7.83 düşüş gözlenirken Ethereum ile yapılan işlemlerde ise düşüş %9.15 olarak kaydedildi.

Buna rağmen NFT satışlarında en büyük ikinci ve üçüncü Blockchain’ler olan Solana ve Avalanche üzerindeki satışlarda ise ilgi çekici bir yükseliş vardı. Solana’nın NFT satışları %5.69 artarken Avalanche için ise bu oran %36.34 oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu