Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Piyasasının Yönü Neden Düşüşe Geçti?

Kripto Para Piyasasının Yönü Neden Düşüşe Geçti?

Takip et

Yatırımcıların son dönemde yeniden alımlar yapması ile beraber yükselen kripto para fiyatları bir anda düşüş yönünde harekete geçti. Kripto para yatırımcıları yüzlerce dolar değerinde düşüş yaşayan Bitcoin’in ardından ne yapacaklarını sorarken, bazı yatırımcılar ise kısa vadede bu düşüşlerin devam edebileceğine yönelik tahminlerde bulundular. Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar 10.200 dolar iken neden dolayı satış yapmadıklarını sorarken, bazıları ise satış yapmanın bu dönemde doğru bir eylem olmayacağını ve 10.200 doların yeniden kısa süre içerisinde görülebilecek olduğuna değindiler.

Bitcoin fiyatındaki yükselişin 10.200 dolara varmasından hemen birkaç saat sonra yatırımcılar 9.400 dolar ve ardından 9.300 dolara kadar büyük ve beklenmedik bir düşüşle karşı karşıya kaldılar. Bitcoin sahibi yatırımcılar, özellikle de son dönemde ciddi bir süreçten geçtiklerinin farkında olduklarına değinirken, 9.600 dolara yeniden yükseliş gösteren Bitcoin’e güvendiklerini de eklediler.

Kripto para piyasasında yatırımcılar düşüş ile karşı karşıya kalmaya devam ederken, özellikle bundan sonraki 1 hafta içerisinde neler yaşanacak olduğu merak konusu. Hafta sonunda bir anda 1.000 dolarlık artışlar yaşadığı ile hatırlanan Bitcoin’in bu hafta sonu yine yatırımcılarına yükseliş gösterip göstermeyeceği daha büyük bir merak konusu.

Altcoin piyasasında yaşanan düşüşlerin ne kadar süre boyunca devam edeceği merak konusu iken, özellikle de bundan sonraki 7 gün içerisinde piyasanın kendisini toparlamaz ise neler olacağı daha büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Kripto para camiasında yaşanan bu gelişmeler özellikle bazı yatırımcıların panik satışlarına sebep olurken, bazılarına ise düşükten alım yaptırıyor.

Böylesi yükseliş ve düşüşler piyasada “normal” olan hareketler olarak değerlendiriliyor. Yatırımcıları panik yapılmaması ve planlı şekilde yatırım yapılması konusunda uyaran uzmanlar, böylesi yükseliş ve düşüşlerin bu piyasada genelde “margin” yani kaldıraçlı işlem yapanları terste bırakmak için yapıldığını ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları