Haberler

Kripto Para Saldırıları İle Bilinen Kuzey Kore’den Açıklama: Anlaşmalara Ne Gerek Var?

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Son-gwon, ABD ile yaptıkları anlaşmalara artık devam etmenin gereksiz olduğunu açıkladı.

Dünyanın en güvenilmez ülkesi sıralamasında her zaman 1. sırada kalmayı koruyan, olası bir adımda ABD’nin nükleer füze tehdidi ile karşı karşıya kalan Kuzey Kore’den yeni bir açıklama yapıldı. Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Son-gwon, tarafından yapılan açıklamada ABD ile 2018 yılında başlayan görüşmelerde Kuzey Kore yönetiminin nükleer testleri durdurmak, ABD’lilerin naaşlarını iade etmek, yeni nükleer adımlar atmamak gibi bazı tek taraflı tavizler verirken, Washington yönetiminin ise bunların karşılığı olarak kendilerine hiçbir şey vermediğini açıkladı.

Bu nedenle bundan sonra Washington’un askeri ‘tehditlerine’ daha fazla karşılık vereceklerine değinen Kuzey Kore yönetimi, kripto para saldırıları konusunda da Birleşmiş Milletler raporlarında yer almış ve uyarılmıştı.

ABD tarafından son aylarda Kuzey Kore’nin kripto para saldırıları büyük ölçüde engellenirken, özellikle de Kuzey Kore yönetiminin ABD ile yine arasının bozulması ve olası adımlar atması durumunda bu kez ciddi bir uluslararası askeri güç ile karşı karşıya kalmasına sıcak bakılmakta. Kuzey Kore yönetiminin bu sebeple ekonomik ambargoların daha fazla artmasından dolayı kripto para saldırılarını artırmasının da mümkün olabileceğinden söz edilmeye başlandı bile.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu