BitcoinBlockchain

Kripto Para Sektöründe Devir Değişti: ABD’li Dev Şirket, Miami’ye Geçiyor

Kripto para sektörü, "Silikon Vadisi" sınırlarını yeniden belirliyor.

Kripto para sektörü, dünyanın da teknoloji merkezi olarak görülen San Francisco sonrasında yeni bir yere odaklanmış gibi gözüküyor. ABD’deki regülasyonların sertleşmesi ve bazı eyaletlerin bu konuda olumlu adımlar atmaması, ülke içi değişikliklere yol açıyor. Bunlardan birisine imza atan son şirketin ise Blockchain.com olduğu görülüyor.

Blockchain.com, Şehir Değiştiriyor

5 milyar doların üzerinde değerlemeye sahip olan Blockchain.com, yayınladığı son açıklamasında ABD’deki genel merkezlerini Miami’ye taşıma kararı aldığını belirtti. Önümüzdeki yıllarda “agresif büyüme” planları bulunan Blockchain.com, Miami içerisinde 18 aylık süre içerisinde 300 yeni ve tam zamanlı çalışan istihdam edeceğini de duyurdu. Dünyanın şimdiye kadarki en büyük Bitcoin ve kripto para konferansı olarak bilinen Bitcoin 2021 öncesinde duyurulan bu haber, kesinlikle büyük bir öneme sahip.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez konu hakkında bir gönderi paylaştı ve bu duyuruyu Blockchain.com CEO’su Peter Smith ile beraber yaptı. Bunun sadece yerel istihdamı arttırmakla kalmayacağını belirten Suarez, aynı zamanda yerel bilim, teknoloji ve mühendislik sektörlerine de katkı olacağının altını çizdi.

Dünyanın en büyük cüzdan platformlarından ve borsalarından olan Blockchain.com’un bu göç kararı, diğer kripto para şirketlerini de etkileyebilir. Miami’nin kripto para yanlısı tavrı ise kripto para sektörünün ciddi anlamda büyümesine katkı sağlayacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu