binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Sektöründe Lider Olmak İsteyen Hong Kong Bir Yeniliğe Daha İmza...

Kripto Para Sektöründe Lider Olmak İsteyen Hong Kong Bir Yeniliğe Daha İmza Attı!

Hong Kong, tokenizasyon piyasasının geliştirilmesi ve merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanılması yönünde önemli bir adım attı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong, özel bir çalışma grubu oluşturarak tokenizasyon piyasasının geliştirilmesi ve merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanılması yönünde önemli bir adım attı.

Hong Kong Toptan CBDC ve Tokenizasyonu İlerletmek İçin Sektör Topluluğu Kuruyor

Bölgenin fiili merkez bankası olan Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) bugün “Project Ensemble Architecture Community”nin kurulduğunu duyurdu.

Bu girişim, CBDC, tokenize para ve tokenize varlıklar arasında birlikte çalışabilirliği teşvik etmeyi ve nihayetinde gelişmekte olan endüstri için standartlar belirlemeyi amaçlıyor.

HKMA yaptığı açıklamada, tokenize varlık işlemleri için toptan CBDC aracılığıyla tokenize mevduatların sorunsuz bir şekilde bankalar arası mutabakatını kolaylaştıracak mekanizmalar önermeyi içeren çalışma grubunun temel hedeflerini özetledi.

Grup ayrıca HKMA tarafından Mart ayında başlatılan yeni bir toptan CBDC projesi olan Project Ensemble’ın tasarım ve uygulamasını desteklemeyi amaçlıyor.

İlgili Haber  Grayscale'in Bitcoin ETF'sinde Çıkış Serisi Sona Erdi! Ard Arda Girişler Görülmeye Başlandı!

“Mimari Topluluğa” katılan kuruluşlar, HKMA, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, BIS İnovasyon Merkezi Hong Kong Merkezi, CBDC Uzman Grubu ve yedi özel sektör üyesi dahil olmak üzere çeşitli paydaşlardan oluşmaktadır.

Özel sektörden önemli katılımcılar arasında Bank of China (Hong Kong), Hang Seng Bank, HSBC, Standard Chartered Hong Kong, HashKey Group, Ant Digital Technologies ve Microsoft Hong Kong yer almaktadır.

HKMA’nın girişimi, Mart ayında başlatılan ve 2025 ortasına kadar devam etmesi beklenen e-HKD pilotunun ikinci aşamasıyla birlikte CBDC’yi test etme çabalarının devam ettiği bir dönemde geldi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail