Altcoin

Kripto Para Sektörünün En Güncel Hack Olayında Vurgun Miktarı Belli!

pNetwork olayında 13 milyon dolar çalındı!

Kripto para piyasası son dönemde inanılmaz bir hareketlilik yaşadı ve bu durum hackerların da dikkatini çekti. Özellikle bazı merkeziyetsiz finans protokollerinin açık hedef haline gelmesi ve milyonlarca dolara sahip olması, saldırıları arttırdı.

PNetwork de Hacklendi

Merkeziyetsiz finans protokollerinden birisi olan pNetwork de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı onayladı.

pNetwork tarafından yapılan açıklamada, saldırı resmen doğrulandı ve saldırganın kaldıraç kullanarak pBTC üzerinden BSC paritesine ulaştığını ve teminat olarak kullandığı 277 BTC’yi ele geçirdiği belirtildi.

Ekip, pBTC/BSC köprüsünden başka bir köprünün zarar görmediğini ve durumun kontrol altına alındığını belirtse de milyonlarca dolarlık kaybın yanı sıra pToken’in değeri de sert düştü.

Çalınan toplam miktarın ise 13 milyon dolar olduğu aktarılıyor. Kod tabanındaki bir hatayı bulan hackerın bunu kullanarak böyle bir vurgun yaptığı belirtilmekte.

PNetwork ekibi söz konusu saldırgana ulaştıklarını ve 1,5 milyon dolarlık ödül teklif ettiklerini ancak fonları geri talep ettiklerini ifade etti. Bu durumun hacker tarafından kabul edilip edilmeyeceği bilinmese de şu an büyük bir kayıp yaşandığı aşikar.

Aslında geçtiğimiz günlerde yaşanan devasa bir hack birçok DeFi protokolüne uyarı niteliğinde olmuştu ancak gereken ders alınmamış gibi gözüküyor. Poly Network, yaklaşık 600 milyon dolarlık saldırıya uğramış ancak hacker bütün fonları iade ederek amacının bu olmadığını belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu