Bitcoin

Kripto Para Sektörünün Yüzde 95’i Karda: Peki Bu Tehlike Anlamına mı Geliyor?

Sektörün bu kazanç oranı tehlike anlamına geliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir anda 5.000 dolarlık yükseliş elde etmesi sektörü tekrar yeşillendirdi.

Glassnode verilerine göre kripto para sektörünün şu an %95’lik kısmı yeşile dönmüş durumda. Bitcoin’in 55.000 dolara ulaşması, karlı duruma geçen kurumların oranını %16 arttırdı.

Glassnode tarafından aktarılan bu inidikatör ağ üzerinde BTC alımları gözlemlenen kurumların veya kişilerin kazanç oranını göstermekte. Alım fiyatları ile mevcut fiyatları analiz eden indikatöre göre, sektör şu an en kazançlı anlarından birisini yaşıyor. Mayıs 2021 yılında bu seviyenin üzerine çıkılmış ancak devamında sert bir düşüş yaşanmıştı.

Bitcoin İçin Düşüş Yakın mı?

Göreceli Güç Endeksi veya Korku ve Açgözlülük Endeksi gibi indikatörler de Mayıs ayında sert düşüş yaşadıktan sonra şimdi yavaş yavaş eski seviyelerine yaklaşmaya başladılar ve bu aslında sanıldığı kadar iyi bir gelişme olmayabilir.

Kripto para sektörünün aylarca yatay seyretmesinden sonra gelen bu ani yükseliş, bir anda açgözlülüğü yeniden arttırmaya başladı ve zirve yapılmasından sonra yine sert bir düşüş gelebileceği tahmin ediliyor. Şu an için analistlerin ve yatırımcıların hemfikir olamadığı konu ise bu düşüşün tam olarak ne zaman olacağı.

Ünlü analist Rager konu hakkında yaptığı açıklamada tüm zamanların rekrou gelmeden düşüş gelmeyeceğini düşündüğünü ifade etti. Rager net bir fiyat vermese de rekorun kırılmasından sonra düşüş geleceğini vurgulayarak 64.000 dolar üzerinden sonra hazırlık yapılmasına işaret etti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu