HaberlerKripto Para

Kripto Para Şirketi, Yatırımcılarını 62 Milyon Dolar Dolandırmakla Suçlandı!

ABD'li federal savcıların yaptığı açıklamaya göre kripto para CEO'su yatırımcılarını 62 milyon dolar dolandırdı.

ABD Adalet Bakanlığı, Mining Capital Coin CEO’su Luiz Capuci Jr., büyük bir kripto para dolandırıcılık şeması yönetmekle suçlandı.

Capuci aralarında dolandırıcılık, kara para aklama ve menkul kıymet dolandırıcılığı gibi suçların bulunduğu bir dizi suçlama sonucunda 45 yıla kadar maksimum hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor.

“62 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Kendi Cüzdanına Aktardı”

ABD’li yetkililer Capuci’nin suç ortaklarıyla beraber yatırımcıları 62 milyon dolar dolandırdığını iddia etti. Mining Capital Coin şirketi, yatırımcıların yatırımlarını Bitcoin ve kripto para madenciliği ve alım satımına harcadıklarını söylese de durum böyle değildi. Capuci, yatırımcılara yaptığı açıklamasında şirketlerinin geniş bir madencilik tesisi ağına sahip olduğunu iddia etmiş ve sürdürülebilir gelirler elde edeceği vaadinde bulunmuştu.

Capuci ayrıca dünyanın en iyi programcıları tarafından geliştirildiğini iddia ettiği trading botlarını da yatırımcılara sundu.

Ancak federal savcılara göre arkaplanda Mining Capital Coin tipik bir piramit şemasını yönetiyordu. Şirket yatırımcılarından aldığı fonları hiçbir zaman bahsettiği projelere yatırmamıştı. Federal savcılar Capuci’nin topladığı fonları direkt olarak kendi kripto cüzdanlarına aktardığını ve şirketin vaatlerine yatırım yapmadığını iddia etti.

ABD Adalet Bakanlığı ceza bölümü başsavcı yardımcısı Kenneth Polite Jr., yasadışı kripto para şemalarının bu yeni piyasayı baltaladığını iddia ederek hükümetin finansal dolandırıcılığı engellemekte kararlı olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası CEO'su Kuzey Kore Adına Casusluk Suçlaması ile Tutuklandı!

Geçen hafta, adı açıklanmayan bir Güney Kore kripto para borsasının CEO’su Kuzey Kore için casusluk yapmaktan tutuklanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu