bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Uzmanına Rekor Maaş

Kripto Para Uzmanına Rekor Maaş

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sisteminin ortaya çıktığı günden itibaren sektörde olan Bitcoin, ilk yıllardaki yükselişini daha fazla geliştirerek sürdürmeye devam ediyor. Büyüme ve gelişmesinin sonucunda ise dünyada kripto para piyasasını bilenlerin yanı sıra bilmeyen ve Bitcoin’e yabancı olan kişilerin de olduğunu tespit ederek, konu hakkında bilgi vermek için yeni Bitcoin uzmanları arayışına girdi. Son dönemde rekor yükselişe giren Bitcoin için ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu SEC’de devreye girerek, senelik olarak 238.000 dolar ücret ödeyeceği kripto para analisti aradığını duyurdu.

Bitcoin Uzmanı Aranıyor

SEC, Kripto para birimleri finans uzmanı aradığına dair bildiriyi iş ilanı olarak yayınladı. Kripto para birimleri hakkında kişileri bilgilendirmek kripto para uzmanının görevleri arasında yer alırken, dijital varlık menkul kıymetleri hakkında planlı ve koordineli bir şekilde çalışmak, dünya çapında uluslararası regülatörlerde SEC’i temsil etmek ve yapılan tüm çalışmalarda yer almak da uzmanın görevleri arasında bulunuyor. SEC, kripto uzmanı olarak bu şartları taşıyan kişilere yıllık olarak 144.850 dolar ile, 238.787 dolar arasında maaş vereceğini duyurdu.

SEC ilanın detayı olarak alınacak olan analistin ABD vatandaşı olmasının şart olduğunu vurgularken, alınacak kişinin güvenlik soruşturmasında sorun çıkmaması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca kripto para uzmanı alımı sırasında adayın, çoğu federal kurumda yapıldığı gibi uyuşturucu testine tabii tutulacağı konusu da bilgiler arasında bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları