HaberlerKripto Para

Kripto Para Vergilendirmesi Güney Kore Sınırında

Güney Kore Finans ve Strateji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapıldı. Kripto para vergilendirmesi konusunda konuşuldu. Yerel bir haber kaynağı tarafından bilgi yayıldı. Fuji News Network (FNN) tarafından verilen bilgiler ile resmiyet kazandı. Artık bakanlık kripto paralar için vergilendirme sistemi getirmeyi planlıyor.

Kripto Para Vergilendirmesi İçin Neler Konuşuldu?

Güney Kore Finans ve Strateji Bakanlığı sözcüsü resmi olarak açıklanan konu hakkında Fuji News Network Haber Ajansı’na şu ifadeleri aktardı:

“Bu düzenlemenin ne zaman gerçekleşeceğine dair kesin bir tarih belirlenmedi. Ancak sanal para vergilendirmelerini bu yılın ilk yarısında kamuoyuna duyurmayı düşünüyoruz.”

Yapılan bu açıklama ile vergilendirme sisteminin önümüzdeki yıl anca işleme konacağı anlaşılıyor. 19-20 Mart tarihinde gerçekleşen G20 zirvesinde ilk kez gündeme getirilmişti. Burada maliye bakanlarının bir araya gelmesi ile ortamdaki değerlendirmeler sonucu açıklama netleşmişti.

Haber Kaynaklarının Analizleri Ne Yönde?

Güney Kore hükümeti ile yapılmış olan anlaşma içerisinde kripto para vergilendirmesi konusunda çalışma kolunun oluşturulacağı belirtiliyor. Para satışlarından oluşturulan karların vergilendirilmesi ile önlemler alınması isteniyor. Transfer gelir vergisi olarak biliniyor. Yerel haber kaynaklarında belirtilen ve yapılan yorumlar ise şu yönde ilerliyor:

“Sanal para işlemlerinden elde edilen gelirler geçici ve düzensiz olarak değerlendirilirlerse bu alana diğer gelir vergileri uygulanabilir.”

Güney Kore’nin Vergilendirme Bakanlığı bu karar alınırken uluslararası değerlendirmeler de yapmıştır ifadelerine de yer verildi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı