binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Vergilendirmesi Güney Kore Sınırında

Kripto Para Vergilendirmesi Güney Kore Sınırında

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore Finans ve Strateji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapıldı. Kripto para vergilendirmesi konusunda konuşuldu. Yerel bir haber kaynağı tarafından bilgi yayıldı. Fuji News Network (FNN) tarafından verilen bilgiler ile resmiyet kazandı. Artık bakanlık kripto paralar için vergilendirme sistemi getirmeyi planlıyor.

Kripto Para Vergilendirmesi İçin Neler Konuşuldu?

Güney Kore Finans ve Strateji Bakanlığı sözcüsü resmi olarak açıklanan konu hakkında Fuji News Network Haber Ajansı’na şu ifadeleri aktardı:

“Bu düzenlemenin ne zaman gerçekleşeceğine dair kesin bir tarih belirlenmedi. Ancak sanal para vergilendirmelerini bu yılın ilk yarısında kamuoyuna duyurmayı düşünüyoruz.”

Yapılan bu açıklama ile vergilendirme sisteminin önümüzdeki yıl anca işleme konacağı anlaşılıyor. 19-20 Mart tarihinde gerçekleşen G20 zirvesinde ilk kez gündeme getirilmişti. Burada maliye bakanlarının bir araya gelmesi ile ortamdaki değerlendirmeler sonucu açıklama netleşmişti.

Haber Kaynaklarının Analizleri Ne Yönde?

Güney Kore hükümeti ile yapılmış olan anlaşma içerisinde kripto para vergilendirmesi konusunda çalışma kolunun oluşturulacağı belirtiliyor. Para satışlarından oluşturulan karların vergilendirilmesi ile önlemler alınması isteniyor. Transfer gelir vergisi olarak biliniyor. Yerel haber kaynaklarında belirtilen ve yapılan yorumlar ise şu yönde ilerliyor:

“Sanal para işlemlerinden elde edilen gelirler geçici ve düzensiz olarak değerlendirilirlerse bu alana diğer gelir vergileri uygulanabilir.”

Güney Kore’nin Vergilendirme Bakanlığı bu karar alınırken uluslararası değerlendirmeler de yapmıştır ifadelerine de yer verildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail