Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Yasa Tasarısı Çalıştayı Tamamlandı!

Kripto Para Yasa Tasarısı Çalıştayı Tamamlandı!

Takip et

Bugün yapılması planlanan “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı” tamamlandı.

TBMM’ye yasa tasarısı olarak sunulması planlanan Kripto Varlık Yasa’sı hakkında, inovasyonun önünü kesmeyecek düzenlemeler yapılması konusunda kanun koyuculara destek olmayı amaçlayan katılımcılar Grand Ankara Otel’de bir araya geldi.

Çalıştayda çalışma grupları kendi aralarında bilgi ve fikir paylaşımı yaparken, bazı isimler sunum yaptı.

Çalıştay, finans çalışma grubu içerisinde yer alan Ekran Öz ve Gökçe Philips’in sunumu ile sona erdi.

İşte çalıştaydan bazı görüntüler;

 

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu Nedir?

Çalıştayı düzenleyen Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu kendisini şu sözlerle tanıtıyor; “Türkiye’de blockchain sektörüne emek sarf eden, aralarında ekonomistlerin, hukukçuların, akademisyenlerin ve teknoloji alanında çalışan uzmanların yer aldığı sivil bir insiyatifiz.”

Bu Platformun Amacı Ne?

TBMM’ye yasa tasarısı olarak sunulması planlanan Kripto Varlık Yasa’sı hakkında alanında uzman kişilerin hazırlayacağı ve sunacağı çalışmaların bütününden oluşan görüş ve önerilerin derleneceği; sektör ve ülke menfaatleri doğrultusunda kanun yapıcılara sektör paydaşları olarak akademik olarak denetlenmiş, bilimsel olarak ihtiyaçları karşılayan, hukuksal açıdan her aktöre güvenli bir yasal alt yapının ilk adımlarının atılacağı bir çalıştay süreci ile kanun koyuculara bu konuda destek olmak amaçlanmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları