HaberlerKripto Para

Kripto Para Yasa Tasarısı’nın Son Halini Gördüm Dedi, Detayları Açıkladı!

Kripto para yasasında "taslak" tartışması devam ediyor.

Teknoloji yazarı Ahmet Usta “Kripto Varlıkların Ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı’nın” son halini gördüğünü iddia ederek yeni bir paylaşımda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen kripto varlık yasası çalıştayına da konuşmacı olarak  katılan Usta, taslağın son halinde sektöre zarar verecek düzenlemelerin tamamının ortadan kaldırıldığını belirtti.

Usta’nın paylaşımı şu şekilde:

Kripto Varlıkların Ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı” son halini gördüm. Bu şekliyle sorunlu konuların neredeyse tamamı ortadan kalkmış ve olumlu yönde güzel adımlar atılmış. Yapıcı yaklaşımda emeği geçen herkesi gıyaben kutlarım.

Şunu da eklemem lazım; bu son taslak hazırlanırken kamuoyunun tepkisiyle birlikte uzman görüşleri ile değerlendirmeler dikkate alınmış. Lütfen sektör olarak bunu bir zafer değil, ortak akla giden yolda yeni iletişim kanallarını kullanmak şeklinde değerlendirelim.

Bu tecrübe ile; ikincil düzenlemeler yapılırken daha fazla istişare ve mümkün olduğunca uygulama bazında koşullar belirlenirse, blockchain ekosistemindeki yenilikçilik de desteklenir. Herkesin bu ülkenin ve milletimizin iyiliğini istediğini unutmayalım.”

Usta’nın paylaşımı bazı yatırımcıları sevindirirken bazılarının kafalarını karıştırdı.

İki gün önce çok kötü olduğu için eleştirilen ve bazı yerli borsaları hedefe konulmasına neden olan “sözde taslağın” iki gün içerisinde çok iyi bir noktaya nasıl geldiğini anlamayan yatırımcılar, sözde taslak üzerinden bazı borsaları hedef alan paylaşımların bir PR çalışmasının ürünü olabileceğini değerlendirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu