HaberlerKripto Para

Kripto Para Yasası İçin Tarih Netleşti! Vergi ve Sermaye Şartı Geliyor!

Türkiye kripto para regülasyonlarında sona yaklaşıyor.

Türkiye’de kripto paralara artan yatırımcı ilgisi hükümetin ilgisini çekmiş ve bir takım yasal düzenlemeler için düğmeye basılmıştı. Kripto para regülasyonları için oluşturulan çalışma grubu faaliyetlerini yürütmeye devam ederken bazı yasal düzenlemeler için için tarih netleşti.

“Ekim Ayında Meclise Gelecek”

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, kara paranın aklanmasının önüne geçecek, yatırımcılara daha fazla koruma sağlayacak ve kripto para borsaları üzerinde denetimi güçlendirilecek yasa çalışmasının tamamlandığını açıkladı.

Gül hazırlanan yasa taslağının Batı Avrupa ve Amerika benzeri bir düzenleme olacağını ve Ekim Ayında Meclis’e geleceğini ifade etti.

Yasa Neleri Kapsayacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca hazırlanan yasa taslağında şu hususların düzenleneceği ifade edildi:

Kripto varlık çeşitlerinin tanımı,

Alım-satım yapanların uymaları gereken ilkeler,

Varlık saklama hizmetinin hangi şartlarda kimler tarafından yapılacağı,

Kripto varlık şirketlerinin SPK gözetimine alınması,

Asgari sermaye şartının getirilmesi,

Vergilendirmenin ne şekilde yapılacağı (Stopaj seçeneği üzerinde duruluyor.)

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kripto para düzenlemesine yönelik soruları yanıtlayan Gül, yasaklayıcı bir tutum sergilemeyeceklerini ancak daha sıkı düzenlemeler getireceklerini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yelda Yıldız

Seçimde gideksiniz.

Sumeyye

Almanya’daki 2 aylık asgari ücretle mercedes alınırken bizim burada en kötü arabaya en az 75 aylık asgari ücrete tekabül ediyor. Nerede 128 milyar dolar nerede 1.2 Trilyon dolar nerede? Haram olsun sizi koruyacağız ayağıyla paranızı alacağız diyonuz ama artık yeter issizlik tavan herseye vergi herseye zam elektriğe yüzde 15 zam nerede dogalgaz ? Yok sonra gel hakkınızı helal edin diyonuz ama helal etmiyoruz secimde z kuşağını görürsünüz az kaldı seçime.

Irem

Seçim zamanında z kusagi sizlere bir düzenleme getirir 😁 EN fazla yüzde 13 ile by by 😂 Nerede tolga nerede uzaya 8 şeritli yol ? Bizi artık kandıramazsınız, yemezler.

RIDVAN KIRKAPLAN (ekonomist ve stratejist) twitter

Ne vergisi alıyorsunuz. Zarar edince sanki zarari karsiliyosunuz. Bunu spot altin mı sanıyorlar. Bu piyasa çok oynak vergi getirilmesi cok erken şu an.

Mur

Ulan itler babanızın parasinimi risk ediyorlar bu insanlar ac çakal gibi her leşe saldırırsınız a.k


Başa dön tuşu