bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Yatırımcıları Dikkatsizlik Sonucu Kaybediyor!

Kripto Para Yatırımcıları Dikkatsizlik Sonucu Kaybediyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Her geçen gün ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında biraz daha büyüyen kripto para çılgınlığı yapısı gereği normal yatırım yollarına kıyasla çok daha fazla risk içeriyor. Hâl böyle olunca da kripto paralara yatırım yaparken çok daha fazla dikkat edilmesi gerekmekte. Peki kripto para yatırımında dikkat edilmesi gerekenler ve alınabilecek önlemler nelerdir? Sizlere tüm bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

Parayı Tek Coinde Tutmayın!

Kripto para yatırımında riskin çok daha fazla olduğundan bahsetmiştik. Durum böyle olunca elimizde bulunan ana parayı daha dikkatli bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Bu yüzden de kripto paralara yatırım yaparken ana parayı bölerek farklı coin birimlerine yatırım yapmak riski en aza indirecektir. Bu hamledeki ana mantık, eğer bir birim bize zarar ettirirse diğerlerinden bu zararı toparlamaktır. Böylece yatırımların değerlenmesi yolunda daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Ancak sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu yöntemi belirli bir birikime sahip kişilerin yapması daha doğru olacaktır. Elbette elimdeki para 5 lira da olsa risk almam diyenlerdenseniz yatırımınızı bu şekilde yapabilirsiniz.

Grafikleri Okuyabilmek

Özellikle piyasaya yeni sürülmüş küçük çaplı kripto para birimlerinde bir gün içerisinde değerler kat kat artıp azalabilmektedir. Hâl bu olunca detaylı grafik analizi yapmak çok daha önemli bir duruma gelebiliyor. Bunu yapmak kripto para dünyasına yeni atılan kişiler için her ne kadar zor olsa da en azından geçmişe dönük grafiklerle karşılaştırma yapmak iyi olacaktır. Özellikle kripto para pump gruplarının yol açtığı ani sıçramalarda söz konusu olan coin birimine yatırım yapmak sizi büyük bir zarara sokabilir. Bu yüzden büyük artışlar yaşandığı zaman tabiri caizse hemen atlayıp zarar etmek yerine beklemek daha doğru olacaktır.

Borsa Seçimi

Kripto para yatırımında dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli olan bir faktör de yatırım yapılacak olan borsanın seçilmesi olacaktır. Kullanıcıya geniş seçenekler sunan ve bu seçenekleri de hızlı bir şekilde gerçekleştiren kripto para borsası seçmeniz, olası bir zarar ihtimali gördüğünüzde sizleri hızlıca bu durumdan kurtarabilir. Ayrıca borsa seçmeden önce forumlarda söz konusu site hakkında yapılan yorumlara göz atmanız da olası bir dolandırılma durumundan sizi çekip alabilir. Günümüzde internet dolandırıcılığında sıkça kullanılan sahte kripto para siteleri yüzünden her yıl milyonlarca dolar hırsızlara kaptırılmaktadır. Ayrıca bu siteler genelde yatırım için Bitcoin kullandığından dolayı anonim olurlar ve paranızı kurtarma şansınız neredeyse sıfıra inmiş olur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları