Kripto Para

Kripto Para Yatırımcıları Varlıklarını Bankalarda Tutmak İstiyor: ABD Bankacılar Birliği Buna Sessiz Kalmadı!

Kripto paralara artan ilgi bankaları yeni düzenlemeler yapmaya itti.

Kripto piyasasına ve para birimlerine artan ilgi karşısında bankalar da müşterilerin bu konuda artan talepleri ile karşı karşıya kalmaya başladı.

Müşteri talepleri karşısında sessiz kalmayan Amerikan Bankacılar Birliği (ABA) bankaların kripto firmalarıyla ortaklık düşünmelerini öneren yeni bir rapor yayınladı. Rapor dijital varlıkları kripto para birimleri, Stablecoin’ler, merkez bankası dijital para birimleri ve değiştirilemez tokenler olarak dört kategoriye ayırarak bankalar için kripto kullanım durum önerileri içeriyor.

Raporda ayrıca vergilendirme açısından IRS’nin kripto para birimini mülk olarak ele aldığı vurgulanarak kripto paraların transferi için FinCEN’in kayıt şartlarının neler olduğu açıklanmaktadır.

Bankaların kripto varlıklarla olan etkileşimleri ile ilgili olarak raporda;  Bitcoin sahiplerinin %80’inin BTC’lerini bir bankaya taşımak istediklerini gösteren bir ankete atıf yaparak bu konuda şu tespitlere yer verildi:

Bankalar, müşterilerinin bankacılık işlemleri aracılığıyla kripto varlıklara erişmesini sağlamak için fırsatlar arıyor. Müşterilerinin ilgisi, bankaların kripto ürünlerine erişim sağlamayı düşünmesini sağlıyor.

Bu ankette görülüyor ki birçok yatırımcı imkan olması durumunda kripto para varlıklarını borsalarda değil bankalarda tutmaya daha sıcak bakıyor.

Öte yandan raporda son olarak bankalar ile kripto şirketleri arasında önerilen ortaklıkların Blockchain desteği ile daha hızlı işlemlere izin verebileceği de belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu