binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Paralar Bankaların Geleceğini Tehdit Mi Ediyor?

Kripto Paralar Bankaların Geleceğini Tehdit Mi Ediyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda bir hayli yükselişte olması ile hem gündemi hem de bankalardaki finans durumlarını sarsan kripto paralar şimdi de bankalar için bir tehdit olarak mı algılanıyor? Gördüğümüz kadarı ile kripto paraların bankalardan daha da çok avantajlı olduğu düşünülebilir. Bu da bankalara bir tehdit mi demek?

Kripto Paralar Bankaları Endişelendiriyor

Coinshedule.com’un CEO’su ve kurucu ortağı Alex Buelau bankaların kripto paralar sebebi ile endişelenmesinin bir nedeni olmadığını belirtiyor. Bazı ekonomistler tarafından ortaya atılan iddiaların yersiz olduğu da söyleniyor. Bu konuda bazı uzman ekonomistler kripto paraların bankacılık faaliyetlerine ağır bir darbe vuracağından bahsetse de sistemin her iki tarafının da kendine özel çalışmalarının olduğu söyleniyor.

Uphold’un İş Geliştirme Departmanı müdür yardımcısı Colin Luce ise bu konuda şu ifadeleri aktardı:

“Kripto paralar finansal kuruluşlar için ciddi bir tehdit oluşturuyor çünkü günümüzde ödeme sistemleri daha düşük işlem ücreti ve uluslararası işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmek için geleneksel sistemi kullanmayı reddediyor.”

Kredi Kartı Şirketleri De Tehdit Altında Olabilir

Alex Buelau konu hakkında endişe duyan kesimlerin sadece bankalar olmaması gerektiğini ifade ediyor. Kredi kartı şirketleri de bu konuda aynı kaderi paylaşabilir derken şunları da savunuyor:

“Eğer tehditin boyutlarına kredi kartı platformlarından bakarsanız, kredi kartı şirketleri sadece aracıdır. Olmayan parayı harcamanız için sizden ve satıcıdan işlem gerçekleştirmenizin karşılığında ücret alıyorlar. Kripto paralarla buna ihtiyacınız yok.”

CO-OP Ödeme Hizmetleri Finansal Müdürü Jeff Faulk ise bu konuda şunları söylemekten geri kalmadı:

“Genel olarak kripto paraların finansal kurumları tehdit ettiği konusunda emin değilim ancak Visa ve Mastercard’ın yanı sıra FED gibi merkezi kuruluşlara meydan okuduğu kesin.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail