BitcoinHaberler

Kripto Paralar Çakılırken, Kullanım Sayısı Artıyor: Bu Ülke, Sektöre Hızlı Girdi!

Bitcoin ve diğer tüm kripto paralar sert düşüş yaşarken Küba'daki kripto para kullanıcılarının sayısı arttı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 32.500 dolara kadar geriledi. Uzmanlar BTC için 28.000 dolar ve 30.000 dolar gibi korkutucu seviyelere işaret ederken kripto paraların kullanımı ise her geçen gün artıyor. Bu seferki iyi haber ise Küba’dan geldi.

Küba, Kripto Paraya Yöneldi

Birçok Kübalı, ABD yaptırımlarının ülkenin geleneksel ödeme yollarına getirdiği sınırlamalar ve yaptırımlar nedeniyle artık kripto para birimlerini alternatif bir takas aracı olarak kullanıyor. Ülkeye büyük ölçüde üç yıl önce yaygınlaşan mobil internet sayesinde 100.000‘den fazla Kübalı’nın kripto para kullandığı biliniyor.

NBC News tarafından aktarılan bilgilere göre, kripto paraların kullanımı bir hayli yaygın.

Küba içerisinde bir kafenin sahibi olan Nelson Rodriguez, artık hem BTC hem ETH kabul ettiğini ve insanların bunlarla günlük alışveriş yaptığını aktardı.

Kripto paraların felsefesine inandığını belirten ünlü isim, bunun serbest piyasa ekonomisi ile uyumlu da olduğu kaydetti. Buna rağmen Küba tamamen Komünist Parti tarafından yönetilmekte ve vatandaşların uluslararası kartları bile kullanması mümkün değil.

Küba Merkez Bankası ise kripto paralara sıcak bakıyor ve aslında bu kripto para devrimi destekleniyor.

Küba’da 100.000’den fazla kişinin kripto para kullanıyor olması kesinlikle görünenden çok daha önemli ve büyük bir gelişme. Kripto paraların yaptırımlara karşı kullanılması aslında daha önce de görüldü. Özellile Rusya, bu konuda bir hayli popüler olmuştu.

İlgili Haber
AB Rusya'ya Karşı Kripto Para Yaptırımlarını Sertleştiriyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu