HaberlerKripto Para

AB Rusya’ya Karşı Kripto Para Yaptırımlarını Sertleştiriyor!

AB, Rusya'ya karşı mevcut yaptırımlarını genişleten beşinci önlem paketini kabul etti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra neredeyse tüm dünya ülkeleri ve uluslararası kuruluşlar Rusya’ya karşı çeşitli yaptırımlar uyguladı.

Rusya’ya karşı yaptırım uygulayan uluslararası kuruluşlardan biri de Avrupa Birliği (AB) oldu.

AB, bugün Rusya’ya karşı mevcut yaptırımlarını genişlettiğini açıkladı:

“AB, Ukrayna ve halkına karşı acımasız saldırganlığına yanıt olarak Rusya’ya karşı beşinci kısıtlayıcı önlem paketini kabul etti.

Alınan bu yeni önlemler daha geniş ve daha keskindir. Böylece Rus ekonomisi daha derinden etkilenecek.”

Rusya’nın uygulanan yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçmasının önüne geçmek isteyen AB son olarak Rusya’ya yüksek değerli kripto para hizmetlerinin sağlanmasını yasakladı.

“AB, Rusya’ya yüksek değerli kripto para hizmetlerinin sağlaması yasağı getirdi.

Bu yasak hem Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçmasını engelleyecek hem de mevcut kısıtlamalardaki oluşabilecek potansiyel boşlukların kapatılmasına katkıda bulunacaktır.”

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde yakın tarihte yaptığı bir açıklamada Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kesinlikle kripto para birimlerini kullandığını söyleyerek finans sektöründeki şirketleri bu suça ortak olmamaları konusunda uyarmıştı.

İlgili Haber
ECB Başkanı Lagarde'den Rusya ve Kripto Para Uyarısı: "Bu Suça Ortak Olmayın!"

AB’nin Rusya’ya karşı açıkladığı beşinci önlem paketinde kripto paralara getirilen yasak dışında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iki kızına AB ülkeleri için getirilen seyahat yasağı da dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu