HaberlerKripto Para

ECB Başkanı Lagarde’den Rusya ve Kripto Para Uyarısı: “Bu Suça Ortak Olmayın!”

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kripto paralar hakkında konuştu.

Rusya’nın Ukrayna’nın işgalinden sonra uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanma ihtimali, batılı ülkelerde ve kripto sektöründe endişe oluşturdu.

Kripto sektörünün bazı önemli isimleri Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçınma ihtimalinin olmadığını söylese de Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bazı Rus vatandaşların getirilen yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullandığını söyledi.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Zirvesi programında konuşan Lagarde, kripto varlıkların batılı ülkeler tarafından Rusya’ya karşı uygulanan ekonomik yaptırımları delmek için kullanıldığını dile getirdi.

Konuşmasının devamında son dönemde stablecoinlerde ve kripto paralarda ruble işlemlerin arttığına işaret eden ECB başkanı Lagarde, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimleri kesinlikle yaptırımlardan kaçınmak için kullanılıyor.”

Lagarde finans sektöründeki şirketleri uyararak “ kripto para birimleri ile işlem gerçekleştiren veya hizmet sunan herkesin yaptırımları delme suçuna ortak olduklarını” söyledi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! Lagarde, Kripto Para Yasası Acil Dedi Rusya'ya Karşı Uyardı!

Rusya’nın kripto para birimlerini kullanarak yaptırımlardan kaçma ihtimali AB’yi harekete geçirmişti. Zira AB, Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanılıp kullanılmadığını incelemeye başlamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu