Kripto Para

Kripto Para Piyasalarında Düşüş Devam Ediyor

Kripto para piyasasında düşüşler devam ederken, yatırımcılar ne yapacaklarına karar veremiyorlar.

Kripto para birimi yatırımcıları piyasada yaşanan düşüşler sürdüğü ve eğilimin düşüş yönünde olması nedeniyle ne yapacak olduklarına karar veremiyorlar. Bitcoin fiyatı 8.000 dolar sınırına kadar bugün tekrar düşüş yaşarken, Bitcoin almanın kendilerine büyük zarar olarak geri dönebileceğini düşünen yatırımcılar bunun kabul edilemez olduğu konusunda hemfikirler. Bitcoin fiyatının düşüşe devam etmesinin yatırımlarını riske attığını ve bu nedenle düşük olarak görülen fiyatın 3.000 dolar daha düşmesi iddiaları da eklenince yatırım yapacağını beyan edenlerin oranında büyük bir düşüş oluyor. Bitcoin fiyatı yükselmesi gerekirken, tam tersi bir performans göstererek devamlı olarak düşüş yaşıyor. Son 10 gün içerisinde Bitcoin’in yükseliş ile gündeme gelmemesi ve sürekli olarak düşüşler ile gündemde olması doğal olarak yatırımcıları çekinceli davranmalarına neden oluyor.

Kripto para birimlerinin değerinde düşüş olması beklenmeyen bir sonuçtu. Hiçbir yatırımcı piyasada altcoinler değer kazanırken, Bitcoin’le beraber altcoinlerin böylesine büyük bir düşüş yaşamayacak olduğunu tahmin etmiş ve fiyatların yükselmesi konusunda ise beklentilerini yüksek seviyelere dikmişlerdi. Ancak bekledikleri olmadı ve yüksek fiyatlardan kripto para birimi yatırımı yapan yatırımcılar istediklerini yine alamadı ve rekor düzeyde kayıplar yaşayarak 2017 yılında olduğuna benzer bir dönemden geçtiler.

2017 sahnesi tekrar yaşanıyor!

2017 yılında Aralık ayı içerisinde tüm kripto para birimleri rekor düzeyde değer kazanmış ve yatırımcılar evlerini, tarlalarını satarak kripto para satın almaya başlamıştı. Ama yüksek 3 gün sürdü ve kripto para birimi yatırımcıları bir anda düşüşe geçen fiyatlar karşısında ne yapacaklarını bilemediler. Bir anda düşen fiyatlar sonrasında bazı yatırımcılar 18.000 dolar civarından hemen satış yaparken, bazıları ise 40.000 dolar olabileceği iddialarına inanarak kripto para yatırımlarına devam ettiler ve bugün artık ellerinde kalan kripto paranın değeri %60’tan daha düşük fiyata geriledi.

2018 yılında da benzer olaylar yaşandı ancak bugün yaşanan piyasa durumu 2017 yılına daha fazla işaret ediyor. 2017 yılındaki sahnenin aynısının rakamlar üzerinde farklılıklarla yaşanması yatırımcıları kripto para piyasasında yatırım yapma konusunda bazı kararsızlıklar yaşamalarına neden oluyor. Bitcoin eğer ki kısa vadede yükselişe geçerse tekrar piyasa düzelebilir ve kararsız kalan ve zarar eden kripto para yatırımcıları da kazanabilir ancak kısa vadede bunun olmasına pek mümkün olarak görülmüyor.

Uzun vadeli bile zararda!

Bu dönemde olan düşüşler uzun vadeli Bitcoin yatırımı yapanları bile zarara sürükledi. Uzun vadeli yatırımcılar analistlere güvenerek dip nokta diye iddia edilen 10.000 dolar seviyesinden yatırım yaptılar ve 10.000 dolar altına düşmeyecek olduğunu iddia eden kripto para analistlerine güvendikleri için büyük bir yanılma payını hesaba katmadılar ve yanlış yaptılar.

Uzun vadede yatırımcılar %20 oranında kayıp yaşarken, 8.000 dolardan alım yerine 10.000 dolardan alım yapmanın acısını yaşadılar. Uzun vadeli yatırımcılara göre kısa vadeli kripto para birimi yatırımcıları daha fazla kayıplar yaşamış olsalar bile orta vadeli yatırımcılarda uzun vadeliler ile beraber büyük zarar gördüler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu