Kripto Para

Kripto paralar için ”fonlama” yapılıyor olabilir

Kripto paralar için bir süredir fonlama araçlarının ve kitlesel fonlamaların etkin olarak kullanılıyor olduğuna dair ciddi derin şüpheler bulunuyor. Bu şüpheler arasında en fazla kripto paraların fonlanmasının arkasında yatan 2 farklı neden olduğu, bir tanesinin kripto paraları yaymak, bir tanesinin ise kripto paralar üzerinden daha fazla kar etmek için yatırımcıların daha büyük zarara uğramasını sağlayarak yüksek fiyatlardan alıma teşvik ettikleri ve bu sayede kendilerinin düşük fiyatlardan alımlar yaparak büyük çaplı satışlar yaptıklarından endişe ediliyor.

Kripto para fonlamalarının kitlesel olarak olabildiği gibi bireysel olarak olabilecek olduğuna dair raporlar olmasa da ortaya çıkan rakamlar, gerçek verilerin çok doğru olabilecek olduğunu ve bu verilerin hükümetler tarafından dahi bilinemiyor olabilecek olduğuna işaret ediyor.

İsrail’den endişe ediliyor

İsrail’in fonlama konusunda dünyaca tanınmış olması dolayısı ile kripto para fonlamalarında etkisi olabilecek olduğu, fonlamanın bir olumlu yanının ise kripto paraların tüm dünyada daha yaygın kullanılmaya teşvik edilmesi dolayısı ile insanları Bitcoin’e alıştırmak ve daha fazla kullanım oranına sahip kripto para yaratmaya etkisi olduğu tartışılıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu