bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerKripto paralar için ''fonlama'' yapılıyor olabilir

Kripto paralar için ”fonlama” yapılıyor olabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralar için bir süredir fonlama araçlarının ve kitlesel fonlamaların etkin olarak kullanılıyor olduğuna dair ciddi derin şüpheler bulunuyor. Bu şüpheler arasında en fazla kripto paraların fonlanmasının arkasında yatan 2 farklı neden olduğu, bir tanesinin kripto paraları yaymak, bir tanesinin ise kripto paralar üzerinden daha fazla kar etmek için yatırımcıların daha büyük zarara uğramasını sağlayarak yüksek fiyatlardan alıma teşvik ettikleri ve bu sayede kendilerinin düşük fiyatlardan alımlar yaparak büyük çaplı satışlar yaptıklarından endişe ediliyor.

Kripto para fonlamalarının kitlesel olarak olabildiği gibi bireysel olarak olabilecek olduğuna dair raporlar olmasa da ortaya çıkan rakamlar, gerçek verilerin çok doğru olabilecek olduğunu ve bu verilerin hükümetler tarafından dahi bilinemiyor olabilecek olduğuna işaret ediyor.

İsrail’den endişe ediliyor

İsrail’in fonlama konusunda dünyaca tanınmış olması dolayısı ile kripto para fonlamalarında etkisi olabilecek olduğu, fonlamanın bir olumlu yanının ise kripto paraların tüm dünyada daha yaygın kullanılmaya teşvik edilmesi dolayısı ile insanları Bitcoin’e alıştırmak ve daha fazla kullanım oranına sahip kripto para yaratmaya etkisi olduğu tartışılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları