HaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kripto Paralar İçin Katı Kurallar İçeren Yasa Meclis’ten Geçti!

O yasa meclisten geçti.

Amerika Birleşik Devlet’lerinde yeni altyapı yatırımlarına ilişkin trilyon dolarlık paket Temsilciler Meclisi tarafından onaylanarak yasalaşması için Başkan Joe Biden’ın imzasına sunuldu.

Aylar süren müzakereler sonucunda onaylanan altyapı paketi 206’ya 228 oy ile kabul edildi. Geçtiğimiz aylarda tasarının kripto hükümlerine karşı itirazlar yapılmasına rağmen tasarıda değişiklik yapılmadı.

ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan tasarı, ABD’nin ulaşım ağı ve internet kapsamının iyileştirilmesinin yanı sıra kripto paralar için de katı kurallar içeriyor.

Tasarı Biden tarafından da imzalanırsa tüm vatandaşlar için geçerli olacak kripto vergisine ilişkin yeni hükümler uygulanmaya başlanacak.

Kripto para sahiplerinin 10.000 $’ı aşan tüm dijital varlık işlemlerini IRS’ye bildirmesi gerekecek. Tasarı yasalaştıktan sonra ABD’li vatandaşların kripto ile ilgili işlemlerini ve gelirlerini IRS’ye bildirmemesi bir vergi suçu olarak kabul edilecek.

Virginia Üniversitesi öğretim görevlisi Abraham Sutherland tasarı ile ilgili “tüm dijital varlık kullanıcıları için iyi değil, özellikle de DeFi için kötü. DeFi tamamen yasaklanmayacağı için tasarı, DeFi’ye yapamayacağı raporlama gereklilikleri getiriyor” dedi.

Ağustos ayında da tasarı ile ilgili endişelerini dile getiren Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise şunları söyledi.

“Tasarı bir felaket gibi görünüyor. DeFi gibi birçok sağlıklı kripto davranışını dondurabilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

ABD HEM SİYASAL HEMDE EKONOMİK AYRIŞMAZLIĞIN ORTASINDA KALMIŞ GEÇİCİ ÇIKIŞ ARIYOR , KRİPTO VERGİLENDİRME YASASI KESİNLİKLE BİDEN TARAFINDAN ONAYLANACAKTIR ÇÜNKÜ BİDEN İNTERNET VE GÜVENLİK ALTYAPISI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DİGİTAL DÜNYANIN 1,2 MİLYON DOLARLIK KAYNAĞINA İHTİYAÇ DUYUYOR…ÇOK KISA BİR SÜRE İÇİN KRİPTO PARALAR SARSINTI YAŞAYABİLİR LÂKİN BU DURUM 2017 VE 2019 DÖNEMİNDE Kİ SERT YÜKSELİŞE ZEMİN HAZIRLAYACAKTIR KANAATİNDEYİM…


Başa dön tuşu