Kripto HaberleriBitcoinKripto Paralar İle İlgili ABD'den Son Gelişmeler, ABD Bitcoin'i Yasaklayacak Mı?

Kripto Paralar İle İlgili ABD’den Son Gelişmeler, ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı?

Takip et

ABD‘nin olası bir kripto paraları yasaklama durumu daha önce defalarca kez konuşuldu. Bunun sonucunda kripto paraların çok fazla yara alacağı ama nihayetinde tamamen engellenemeyeceği artık herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Peki ABD bu konuda ne yapmak istiyor ya da ne yapabilir?

Gelişmelere bakacak olursak dün ABD Senatosu’nda kripto para regülasyonu hakkında konuşulan toplantıda Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Mike Crapo, kripto paralar hakkında açıklamada bulundu. Mike Crapo açıklamasında ABD’nin Bitcoin‘i engelleyemeyeceğini çünkü bunun bir küresel yenilik olduğunu ifade etti. Ayrıca kongrede Bitcoin’i engellemenin mümkün görülmediği de ifade edildi.

Öte yandan toplantıda Bitcoin’in açık kaynak bir kodlu proje olduğunu ve internet var olduğu sürece dünyada asla yasaklanmasının mümkün olmayacağı ifade edildi.

Ayrıca Circle CEO’su Jeremy Allaire, kripto paraların artık bir varlık sınıfı olarak görülmesini ve ABD’nin bunu yapmakta çok geç kaldığını ifade etti. Çarpıcı olan detay ise Circle’nin dünyanın en güçlü ailelerinden olan ve ülkeleri yönettiği iddia edilen Rockefeller ailesinin iştiraklerinden olması.

Özetlenecek olursa Bitcoin‘in ABD ya da başka bir ülke ya da kuruluş tarafından tamamen engellenmesi mümkün değil. Artık gün geçtikçe kripto paralar biraz daha dünyada kabul görüyor ve varlık olarak değerlendiriliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları