Haberler

Kripto Paralar İle Yapılan Ödemeler Bulunuyor Mu?

Kanada'da görülen dava emsal oldu.

Kripto para birimleri ile yapılan ödemelerin gizli kalıp kalmadığı konusunda geçtiğimiz günlerde Kanada’da görülen dava dünyaya örnek oldu. Uyuşturucu satıcısı 30 yaşındaki genç adam, karanlık internette uyuşturucu satıyor ve 1.4 milyon dolar geliri Bitcoin ile alıyor. Bunun sonucunda genç uyuşturucu satıcısının Bitcoin ile ödeme aldığı ve satıcı olduğu siber güvenlik ekiplerinin yaptıkları incelemelerde fark ediliyor ve yasal süreç başlatılıyor.

Yargıç, milyonlarca doların uyuşturucu satıcısı tarafından geri verilmesini isterken, yargıcın kararının uygulanıp uygulanmayacak olduğu bilinmiyor. Uyuşturucu satıcısının kripto paraları geri vermesi veya vermemesi değil ancak Bitcoin kullandığının bir şekilde ekipler tarafından ortaya çıkan ve dikkat çeken bir konu oldu. Bitcoin ile ödeme alan uyuşturucu ve benzeri yasadışı işler yapan kişiler için bunun büyük bir ders olması gerektiğini belirten Kanadalılar ise kripto para birimlerinin bulunamaz değil, sadece diğer para birimlerine göre çok daha gizli olduğunu ancak insanların kripto para birimini yasal olmayan bir işte kullanmasının izin verilemez bir işlem olduğu açıklamasında bulundu.

Kripto para birimleri hakkında yatırımcılar buna dikkat etmeli.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı