Kripto HaberleriHaberlerKripto Paralar İle Yardımlar Çok Kolay Yerine Ulaşabilir

Kripto Paralar İle Yardımlar Çok Kolay Yerine Ulaşabilir

Takip et

Kripto para borsalarından Binance ve Coinbase XRP ve Zcoin ile bugüne kadar milyonlarca dolar bağış amacı ile kullanılan kripto para borsası oldular. Birkaç gün önce Fransa’da yaşanan yangın dolayısı ile milyarlarca dolar bağış için Binance sitesinde özel bir bölüm ayırdı ve kripto para sahiplerinin yapacak oldukları bağışları Fransa’ya göndereceklerini açıkladı.

Kripto para birimlerinin bir bağış amacı ile kullanılması insanlar için henüz kolay ve kısa vadede çok ilgi çekebilecek bir araç değil. Ancak kripto para yatırımcılarının her an ellerinin altında olan kripto para cüzdanlarına bağış yapabilecek olduklarını bilmesi olası bir afet, yangın, sel gibi doğal afetlerde bağış yapabilecek olduklarını bilmelerinde yarar sağlayabilir.

Sürdürülebilir ve devamlılığı olan kripto para ile yardım ve gıda

Geçen Temmuz ayında, Binance kendi Binance Charity Foundation’ı (BCF) kurdu. Ve Şubat ayında, yeni Vakıf, Uganda’da, 2019 yılının sonuna kadar Kampala kentinde okul çocukları için iki günlük yemek sağlayacak olan “Çocuklar için Öğle Yemeği Programı” başlattı.

Bu öğünler için fon sağlamak, öğrencilerin ebeveynlerinin kripto para birimi cüzdanlarına gönderilen ve daha sonra gerekli kripto para ödemelerini öğün tedarikçilerine aktaran kripto para birimi bağışlarıyla sağlanır. Uganda programının özel durumunda, bu bağış (24.000 ABD Doları değerinde), tutuyor ve bunun maliyetleri programa yapılan kripto para bağışları ile sağlanıyor. Binance, bunu kendi sağlayabiliyor ancak yapılan tüm yardımlar Uganda’da açlık yaşayan çocukların gelişiminde büyük bir rol oynuyor.

Zcoin Operasyon Direktörü Reuben Yap, BCF’nin programı sadece bir defaya mahsus bir bağış değil, kullanılacak fonlar için sürdürülebilir ve bütünsel bir sistem sağlama konusunda hedefi var ve istikrar elde etmek istiyor.

Her öğrencinin görevlileri için bu, öğle yemeklerinde para almalarına ve harcamalarına yardımcı olacak, kullanımı kolay bir dijital cüzdanına sahip olacakları anlamına gelir. Tüccarlar için, fonları kabul etmenin kolay bir yolunu bulacakları ve onları Binance üzerinden takas edebilecekleri anlamına gelir.

Bu sayede çocukların istedikleri zaman yemek alabilecek oldukları ve belirli bir yemek tüketimini günlük olarak elde edebilecek olduklarını bilmek kripto para sahipleri için de huzur verici olsa gerek.

Kripto paralar ve bağışlar arasında olan bazı sorunlar olsa da kripto paralar ile doğru cüzdan adreslerine yapılacak olan bağışlar her zaman bankalara oranla bile daha güvenilir ve yardımın yapıldığı yere ulaşmasında fayda sağlayabilir.

Ayrıca iki ayrı fon kuran Ripple var: Rippleworks ve Good Ripple fonu sayesinde kripto paralar ile daha çok bağış elde edilmesi ve daha fazla insanın karnının her gün tok olarak yatmalarında hem de kripto paraların daha çok fark ve ilgi çekmesi konusunda büyük bazı roller üstleniyor. Rippleworks girişimcilere ve yeni başlayanlara fon vermeye daha fazla odaklanmış, ancak Eylül ayında piyasaya sürülen Ripple for Financial katılımı çok fazla ve kısa süre içerisinde en iyi şekilde artırmaya hedeflemiştir.

Herkes Kripto Para İle Bağış Yapmaya Başlamalı

Kripto paraların bir bağış amacı ile ve insanların karnının her gün tok yatmaları ve doymaları için kullanılması ne kadar fazla insan bağış yaparsa o kadar fazla kolaydır. Her gün 1 dolarlık kripto para bağışı yapmak 1 kişinin 1 öğünde tok kalmasına ve protein kalmasına yarar sağlayabilir.

Kripto para birimlerinin insanlar tarafından bağış amacı ile kullanılması pek alışıldık bir konu olmadığı için gelecekte bu konuda daha fazla yeni bazı başlangıçlar görmenin mümkün olabilecek olduğu, daha çok insanın kripto para ile bağış yapabilecek olduğu düşünülüyor.

İnsanlar ne kadar fazla kripto para ile bağış yapmaya alışır ve daha fazla insan kripto para ile bağış yapabilecek olduğunu anlar ve komisyon oranı neredeyse %0.1 ile kripto para sayesinde bağış yapabilecek olduğunu anlarsa yatırımcılar bir o kadar fazla kripto paralar sayesinde bağış yapabilirler.

Başlangıç Bağışları

Yukarıdaki fonlar ve kampanyalar ilk adımda sevinç verici olsa da, yaygın gıda ve bağışlar için kullanılması kısa sürede kolay olamayacak. İnsanların, kripto paraları kullanmaya daha çok alışması ve daha fazla insanın kripto paraları kullanarak bağış yaptıklarında kendi kimliklerinin hem gizli kalacak olduğunu öğrenerek, hem de kripto paralar ile bağışın %100 doğru yere ve gönderilen kişi ve kuruma ulaşacak olduğunu öğrenmeleri bağış ile ilgili endişesi olanların bu endişelerini gidermede faydalı olurdu.

Örneğin, Uganda’daki okul çocuklarına ve ailelerine kripto para ile para bağışlamak 5 dolar, 8 dolar kadar küçük rakamlarda bağışlar yapmak onların hayatlarına ve bir gün bile olsa düzgün yemek yemelerine sizin sayenizde kripto paralar aracılığı ile bağış yapmanızda katkı sunacaktır. Bağışların tek başına harcanacak oldukları yer gıdalar olur ve bu değişmez ise insanlar için kripto paraların bir bağış aracı olarak kullanılması da pek mümkün ve iyi bir seçenek olmayabilir. Bundan dolayı kripto para birimleri ile bağış sisteminin daha çok gelişmesi gerekiyor.

Bununla birlikte, Çocuklar İçin Öğle Yemeği Programı ve bunun gibi girişimler iyi bir başlangıçtır ve diğer kripto para borsaları ve kripto para sahipleri de bunlara destek vermelidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları