BorsaKripto Para

Kripto Paralara Karşı Hack Girişimleri Arttı!

Uzmanlar ve borsalar dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

Kaldıraçlı işlemler borsası olan ve milyonlarca yatırımcıya ev sahipliği yapan BitMEX, yaptığı araştırma neticesinde kripto para borsalarına yönelik olan hack saldırıların son zamanlarda ciddi oranda arttığını ifade etti.

Kripto para piyasasının büyümesi ve sadece sanal dünyada olması sebebiyle yapılacak saldırıların yüzde 90’dan fazlasının siber saldırı olduğu bilinmektedir. Kişilerin zorla kripto para cüzdan ve borsalarındaki şifrelerinin başkaları tarafından fiziksel yolla alınması dışında piyasadaki her türlü saldırı “siber” ortamda yapılıyor.

Bu yüzden büyüyen piyasa ile beraber aynı oranda çoğalan hack saldırıları karşısında kullanıcıların dikkatli olması uyarılıyor. Özellikle borsaların çoğunda bulunan iki aşamalı doğrulama sisteminin (2FA) her kullanıcı tarafından kullanılmasının kesinlikle gerekli olduğu vurgulanıyor. Zira bu yöntem ile saldırıların yüzde 90’ının önüne geçilmiş oluyor.

Ülkemiz kripto para borsalarından olan BtcTurk de kullanıcılara işlem yaparken oltalama (phishing) sitelerine karşı dikkatli olunmasını gerektiğini anlatan bir e-posta gönderdi. İşlem yapılırken tarayıcıdaki internet adresinin doğruluğundan emin olunması gerektiğinin altı çizildi.

Diğer emtia ve itibari paralar gibi çalındığında veya habersiz işlem yapıldığında bir hak talep edemeyeceğimiz kripto paralarda işlem yaparken dikkatli olmak ve her zaman güvenlik önemlerini en üst düzeyde tutmak gerekiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı