Ana SayfaBorsaKripto Paralara Karşı Hack Girişimleri Arttı!

Kripto Paralara Karşı Hack Girişimleri Arttı!

Takip et

Kaldıraçlı işlemler borsası olan ve milyonlarca yatırımcıya ev sahipliği yapan BitMEX, yaptığı araştırma neticesinde kripto para borsalarına yönelik olan hack saldırıların son zamanlarda ciddi oranda arttığını ifade etti.

Kripto para piyasasının büyümesi ve sadece sanal dünyada olması sebebiyle yapılacak saldırıların yüzde 90’dan fazlasının siber saldırı olduğu bilinmektedir. Kişilerin zorla kripto para cüzdan ve borsalarındaki şifrelerinin başkaları tarafından fiziksel yolla alınması dışında piyasadaki her türlü saldırı “siber” ortamda yapılıyor.

Bu yüzden büyüyen piyasa ile beraber aynı oranda çoğalan hack saldırıları karşısında kullanıcıların dikkatli olması uyarılıyor. Özellikle borsaların çoğunda bulunan iki aşamalı doğrulama sisteminin (2FA) her kullanıcı tarafından kullanılmasının kesinlikle gerekli olduğu vurgulanıyor. Zira bu yöntem ile saldırıların yüzde 90’ının önüne geçilmiş oluyor.

Ülkemiz kripto para borsalarından olan BtcTurk de kullanıcılara işlem yaparken oltalama (phishing) sitelerine karşı dikkatli olunmasını gerektiğini anlatan bir e-posta gönderdi. İşlem yapılırken tarayıcıdaki internet adresinin doğruluğundan emin olunması gerektiğinin altı çizildi.

Diğer emtia ve itibari paralar gibi çalındığında veya habersiz işlem yapıldığında bir hak talep edemeyeceğimiz kripto paralarda işlem yaparken dikkatli olmak ve her zaman güvenlik önemlerini en üst düzeyde tutmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları