Kripto HaberleriAnalizKripto Paralara Ne Olacak? - Yatırım Yapılacak Zaman Mı?

Kripto Paralara Ne Olacak? – Yatırım Yapılacak Zaman Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son 2 güne yakın bir süreden ve özellikle son 24 saat kripto paraların değeri büyük oranda geriledi. Piyasadaki hacim 30 milyar dolara yakın düşüş gösterdi ve fiyatlar benzer olarak büyük oranda düştü. Bitcoin fiyatı düşerken, kripto para yatırımcıları da oldukça fazla piyasa fiyatında ve toplam hacimde büyük düşüşler var. Kripto paraların geleceği hakkında henüz düşüş devam edebilecek olduğuna dair bazı analistlerin yorumu olsa da çoğu kripto para analisti de düşüşlerin olmayabileceğini ve fiyatların tekrar yükselme umudunun olduğunu, piyasa hacmindeki düşüşün devam etmesi durumunda ise Bitcoin fiyatında 6.200 dolar seviyesine kadar problem olmayacak olduğunu belirtmekte.

Kripto para yatırımcılarının son günlerde ne yapması ve ne yapmaması gerektikleri konusunda herhangi bir kesin yol yok. Ancak kripto para yatırımcılarının kesin olarak yapmaması gerektiği konusunda kripto para analistlerinin hemfikir olduğu bazı konular var.

Bitcoin düşüyor

Kripto para analistlerine göre büyük kısmı %30 oranında Bitcoin fiyatının düşüş eğiliminin göstermesi ile altcoin fiyatları ve piyasa hacminde düşüşlerin daha büyük olabilecek olduğu uyarısında bulunuyor. Bitcoin fiyatının %30 oranında düşmese bile %10’dan fazla düştüğü son 26 saat içerisinde piyasa hacmi de 25 milyar doların üzerinde bir düşüş yaşadı. Tüm bunlar yaşanırken, kripto para analistleri kripto para panik satışlarının olup olmayacak olduğu konusunda bazı endişeleri olduğu ve piyasa hacminin düşüş göstermeyi sürdürebilecek olduğu uyarısında bulundu. Bitcoin fiyatındaki devam eden düşüşün Haziran 2019’a kadar devam edebilecek olduğu veya daha uzun sürebilecek olduğuna dair bazı uyarılar yapıldı. Yatırımcılar, piyasa hacmi düşüşlerinin devam etmesi ile beraber kripto paraların fiyat düşüşlerinde daha büyük oranda gerilemeler olabilecek olduğu uyarısında bulundular.

Bitcoin satın almanın zamanı olup olmadığı hakkında kripto para analistlerinin ne düşündükleri büyük önem taşıyan önemli bir konu.

Kripto para analist uzmanları kripto paraların bu dönemde satın alınıp alınmaması gerektiği hakkında bazı farklı noktalara ve düşüncelere ayrılmış durumdalar. Analistler, fiyatların düşecek olduğunu ve bu dönemde 6.200 dolara kadar yatırım yapmanın kazanç için önemli olsa da daha büyük düşüş olabileceği için yatırımcıların bu düşüş süresi kapsamında yatırım yapması durumunda kısa ve uzun vadeli olarak büyük riskler almış olabileceklerini ve uzun vadede 2019 sonuna kadar bile kripto para fiyatlarının düşebileceğini ifade ediyorlar.

Bitcoin 30 gün kadar bir süredir yükselirken, kripto para yatırımcısı bazı spekülatörler hep yükseliş olacağını, düşüş olacağını belirtenlerin doğru söylemediklerini iddia ettiler ve bugün geldiğimiz noktada insanlar kripto para yatırımlarından ötürü büyük oranda bir kazanç kaybı yaşadılar. Kar satışını bu tür yorumlara uyarak yapmayan yatırımcılar daha sonrasında ise kaybettiklerinden dolayı büyük oranda pişmanlık duydular. Kısa zaman içerisinde Bitcoin fiyatının rekor kırması beklenmezken, yatırımcıların kısa zaman içerisinde ne kadar düşüş olabileceğine dair de bazı soruları olduğunu söylemek ve bunlara yanıt aramak çok fazla mümkün olmasa da mümkün olabilir.

Bitcoin daha fazla düşecek mi?

Kripto para birimlerinin bu dönemde yatırım yapmamak ve bir süre beklemek yatırımcılar için en iyisi olabilir. 30 milyar dolar ve civarında büyük bir piyasa hacminin silindiği kripto para birimi piyasasından, bugün ne olacak olduğunu ve düşüşlerin %30’u bile geçebilecek olduğunu beklemek mümkün. Herhangi bir kesin bilgi olmadığı için Bitcoin fiyatının ne kadar olacağını bugünden bilebilmek kripto para analisti olan birçok kişininde dediği gibi bilinmesi mümkün olmayan karmaşık bir konu. Ancak kripto para fiyat grafikleri uzun süre boyunca olmasa bile bir süre daha düşüş olabileceğini ve 6.200 dolar seviyesinin altına düşüş olabileceğini net olarak gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları