HaberlerKripto Para

Kripto Paralara Yatırım Yapan Öğrenci Sayısı 3 Kat Arttı!

Gençler kripto para birimlerini öğrenerek büyüyor.

Tüm dünyanın Koronovirüs salgını ile mücadelesi devam ederken bu salgından etkilenen ancak sesi çok fazla duyulmayan bir grup da şüphesiz üniversiteli öğrenciler oldu.

Pandemi üniversiteli öğrenciler için çok sayıda zorluk ortaya çıkardı. Bu bağlamda bu zorluklar öğrencileri farklı alanlara yönlendirdi.

İngiltere’de öğrenciler arasında yapılan ve birçok konuya ışık tutan anket sonucuna göre, kripto para birimlerine yatırım yapan öğrenci sayısı geçen seneye göre 3 katına çıktı.

Kripto para birimlerine yatırım yapan öğrenci sayısı geçen sene %2 iken bu sene %6’lık bir orana ulaştı.

Öğrenciler, Bitcoin ve Ethereum’un bu yılki rallisi ile kripto ticaretine dahil olduklarını ve bunda medyanın da büyük rolü olduğunu söyledi.

Katılımcıların bazıları yatırım yapan öğrencilerin kripto para yatırımı söz konusu olduğunda daha dikkatli ve gerekli bilgi donanımına sahip olduktan sonra karar almaları gerektiğini belirtti.

Bu anket gibi yapılan başka anketler de gençlerin kripto para birimlerine artan ilgisini gösteriyor. Zira istatistiklere göre son zamanlarda yazılım geliştirme, kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi endüstrisindeki iş ilanları ve uzman alımları 2020 Eylül ayına göre %118 artış gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu