Kripto Para

Kripto Paraları 2019’da Hangi Zorluklar Bekliyor?

Kripto paraları 2019 yılında belirli zorluklar bekliyor

3 Ocak’ta 10. yılını kutlayan kripto paraların en fazla tercih edilen birimi Bitcoin, kripto para sektörüne yön vermeyi sürdürüyor. Kripto para sektöründe en fazla tercih edilenler arasında bulunan Bitcoin, yatırımcılara sunmuş olduğu binlerce dolarlık kazanç sayesinde dünyada milyonlarca insanın tercih ettiği ilk yatırım araçları arasında yer alıyor. Varlıklı kişilerden, orta gelirli kişilere kadar herkesin ilgisini çeken Bitcoin, 2017 yılında rekor seviyeleri görmesi ile tüm dünyada daha popüler oldu ve daha fazla insanın dikkatini çekmeye başladı. Yatırımcıların kripto para tercihleri arasında tek olmayan Bitcoin, farklı alternatiflere sahip.

Kripto paralar için zor bir yıl olabilir!

Kripto paraların 2019 yılında çok zor geçebilecek olduğu ve 2019’un kripto paralar için iyi bir yıl olmayabilecek olduğu hesaba katılarak yatırım yapılmasını önermekte olan kripto para analistleri ise kripto para fiyatlarının düşebilecek olduğunu ve yükselebilecek olduğunu her iki ihtimalin neredeyse eşit oranda olduğunu belirterek, yıl içerisinde yaşanacak olan gelişmelerin pek olumlu gelişmeler olmayabilecek olduğunu düşünüyor.

Bitcoin varlıklı insanlar tarafından da son dönemde tercih edilmeye başlanan yatırım araçlarından birisi olsa da henüz piyasa hacmi ve kripto paralar arasında fiyatı ile tepki çekebilecek yönlere sahip. Bu nedenler sadece Bitcoin için değil tüm kripto para piyasasını etkileyen nedenler olduğu için kripto para piyasalarının iyi ve kötü olarak eleştirilmesi de yatırımcılara belirli öneriler verebiliyor.

Fiyatların düşme riski var

2019 yılında kripto para birimlerinin hepsi için piyasadaki durumlarına bakılmaksızın fiyatlarının düşme durumu bulunuyor ve bu ihtimal sadece orta düzey gelire sahip olan ve az biraz kripto paraya sahip olanları değil, herkesi etkileyebilecek düşüşler olabilir.

Varlıklı kimselerin kayıp yaşaması durumunda bu kaybı giderebilecek varlığa sahip oldukları ve kayıplarından dolayı hayatlarında ciddi değişimler olmasının mümkün olmayacağına değinen kripto para analistleri, yatırımcıların 2019 yılının fiyat düşüşleri ile geçebilecek bir yıl olabilecek olduğunu düşünerek hareket etmelerini ve bu yıl rekor beklentisinde olmak yerine rekor beklentisi dışında düşük fiyatlara karşı da hazırlıklı olmaları öneriliyor. Bitcoin veya farklı kripto para birimlerinin 2019 yılında görecek olduğu fiyat seviyelerini bilebilmek çok zor olduğundan dolayı yatırımcılar kripto para fiyatlarının yıl sonunda ne kadar olacak olduğunu tahmin edemiyor ve analistlerin yaptıkları yorumlara inanarak hareket edebiliyorlar.

Ethereum hard forku riski

Ethereum hard forku Ocak ayının ilk haftasından sonra gerçekleşmesi ve Ocak ayının ortasından itibaren fiyatlara etkisinin olabilecek olduğuna inanılıyor. Hard forktan bu kadar büyük korku duyulmasının ve endişe edilmesinin sebebi ise geçtiğimiz aylarda Bitcoin Cash hard forkunun yaşanmış olması ve hard fork sonrasında Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmüş olmasından kaynaklanıyor. Bitcoin fiyatının düşmesinin arkasında yatan tek neden Bitcoin Cash hard forku olmamasına rağmen yatırımcıların Ethereum hard forku sonrasında tekrar piyasada beklenmedik düşüşler görebilecek olduklarına dair endişeleri olması fiyatlar üzerindeki baskıların çok daha fazla artmasına sebep.

2018 benzeri yaşanabilir

2018 yılında kripto para birimlerinin fiyatlarında ciddi düşüşler oldu ve bu düşüşler dolayısı ile Bitcoin rekor kırdığında aniden alım yapanların sayısı arttı. 2019 yılında bunun benzerinin yaşanmayacak olduğunun garantisi bulunmadığından dolayı yatırımcıların kripto paralar konusunda dikkatli davranması ve alım yapmadan önce 2019 yılının kripto paralar için kötü geçebilecek olduğunu hesap etmeleri gerek. 2019’da kripto para birimlerinin rekor kırması analistlerin ortak görüşü olmadığı gibi bu yılın kötü geçmesini ve yıl sonuna kadar kripto para birimlerinin fiyatlarının rekor kırmasını beklemediklerini belirten analist sayısı çok fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu