Kripto HaberleriHaberlerKripto Paraları Dengeleyebilecek Ülke: Suudi Arabistan

Kripto Paraları Dengeleyebilecek Ülke: Suudi Arabistan

Takip et

Suudi Arabistan, yeryüzü üzerindeki dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olan 5 ülkeden birisi. Elinde devasa nakit gücü olan bu ülke parasını korurken, bilime yatırım yapmıyor, şeriat benzeri bir yönetimden daha katı yönetimle yönetiliyor ve ülkede yönetim yıllardır krallık sistemine bağlı.

Kral ne derse ülkenin tüm vatandaşları ve devlet kurumları ordu dahil bu denilenlere uymak, uygulamak ve izlemek zorunda.

Kadınlara tanıdığı haklar ile tekrar son yıllarda gündem olan Suudi Arabistan, bugün Amerikan Başkanı Donald Trump’ın ”Kral’a telefon açtım ve dedim ki sizi korumak için her yıl milyarlarca dolar 4.5 milyar dolar para harcıyoruz.” bunun ardından Kral Selman’ın ”500 milyon dolar verelim” dediğini ve kendisinin daha fazla para istediğini açıklayan Trump, aslında Suudi Arabistan’ın elinde olan nakit gücünün ”devasa” olduğunu da açıkladı.

Suudi Arabistan’ın bilime ve teknolojiye yatırımı olmadığını, tüm teknolojileri satın alabilecek parası olduğunu ve 450 milyar dolar değerinde silah satışı yaptıklarını açıklayan Başkan Trump, bu açıklamaları ile elinde parası olan ve bu parayı istediği zaman istediği yere hemen harcayabilecek tek tük ülkelerden birisinin Suudi Arabistan olduğunu tekrar kamuoyuna açıklamıştı.

Kripto para piyasası hacmini 1 trilyon dolara hemen çıkarabilir

Suudi Arabistan’ın Kraliyet Kararnamesi yayınlayarak istemesi durumunda elindeki parayı kullanarak kripto para piyasasının hacmini 1 trilyon dolara çıkarmasının mümkün olduğu belirtiliyor. Her yıl milyarlarca dolar petrolden ve altından gelir kazanan ülkenin, kripto para pazarında fiyatları dengeleyebileceği, Bitcoin fiyatını ani bir yatırımla 1 milyon doların üzerine çıkarabileceği tahmin edilmekte.

Ancak Suudi Arabistan gerek islama uygun olmaması, gerek ise ABD’nin bunu istemeyecek olması nedeniyle böyle bir karara imza atmayacak.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları