Kripto Para
Öne Çıkan Haber

Kripto Paraların Neden Düştüğünü Analistler Açıkladı

Bitcoin Cash hard forku ve ABD'nin almadığı yasal önlemler.

CoinTelegraph kaynağının yaptığı piyasa araştırmaları kripto paralarda neden dolayı düşüş olduğunu ortaya koydu. Bitcoin fiyatının neden dip seviye arayışında olduğu ve neden bu kadar fazla düşüş yaşadığını araştıran Cointelegraph, kripto paraların düşüşü ile ilgili tek bir neden olmadığını ve 2018 yılında atılan tüm adımların düşüşler için bir zemin hazırladığı sonucuna ulaştı. ABD tarafından atılan adımların bile kripto para düşüşlerine bir sebep olduğu belirtilirken, yatırımcıların 2018 yılında ciddi krizler yaşadıkları ve dip fiyat seviyesinin henüz görülmemiş olabilecek olduğu analistlerce açıklandı.

Cointelegraph’ın sorularına yanıt veren analistlerin büyük bir kısmı kripto paralardaki düşüşün nedeni hakkında yaptıkları açıklamada Bitcoin Cash hard forkunun çok etkili bir neden olduğunu, hard fork dolayısı ile piyasadaki düşüşün artış göstermiş olduğunu ve artmaya devam edecek olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatının düşüşünde etkili sebeplerden bir tanesi olarak ise kripto paraların ABD tarafından alınmayan yasal önlemler dolayısı ile oluştuğu açıklandı. Hard fork meselesi kadar ABD’nin almadığı yasal önlemlerinde fiyat düşüşleri üzerinde çok etkili olduğu açıklandı.

ABD neden önlemler almadı ve neden düşüşe sebep oldu?

ABD’nin kripto paralar konusunda alması istenen adımların ABD hükümet yetkililerince ele alınmaması ve SEC/FED tarafından yasal önlemlerin alınmamış olması kripto paralara ABD’de olan güvenin azalmasına sebep oldu. ABD vatandaşlarına göre düşüşlerin asıl sebepleri arasında kendilerine güven vermeyen kripto paraların SEC tarafından yasal önlemler alınmaması sonucunda güvenlerini kaybettiler.

ABD vatandaşları kripto para borsalarının ve kripto paraların güvenliği ile ilgili önlemler almaması dolayısı ile kendisini tehlikede hisseden yatırımcıların satış yapması veya yeni yatırımcıların alınmayan yasal önlemleri düşünerek alımlar yapmaması piyasadaki düşüşlerin birinci sebeplerinden birisi oldu. ABD’de yasal önlemler alınmadığından dolayı ortaya çıkan zararın Bitcoin Cash hard forku ile bağlanması ve yıl içerisinde belirsizliklerin son derece fazla olmasından dolayı fiyat düşüşleri yaşandığı açıklandı. Analistler fiyat düşüşlerinin bir süre daha dip seviyeye doğru düşmeye devam edebilecek olduklarının açıklamasında bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu