Kripto HaberleriHaberlerKripto Paraların Yasaklanacağı Konuşulan Hindistan'dan Dikkat Çeken Karar Geldi!

Kripto Paraların Yasaklanacağı Konuşulan Hindistan’dan Dikkat Çeken Karar Geldi!

Takip et

Kripto para yatırımcısı ve ilgisi bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden olan Hindistan’da kripto paraların geleceği ile ilgili yapılması planlanan toplantı sona erdi.

Meclis Maliye Daimi Komisyonu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya iktidar partisinin lideri Jayant Sinha başkanlık etti. Bu toplantıya kripto alanındaki uzmanlar, önde gelen kripto para borsalarının temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Düzenlenen bu toplantı, Hindistan’da kripto endüstrisi paydaşlarının görüşlerinin alındığı ilk resmi toplantı oldu.

Kripto para yasaklarının uygulanacağı konuşulan Hindistan’da toplantıda kripto para birimlerinin durdurulmayacağı ancak düzenlenmesi gerektiği konusunda görüş birliği sağlandı.

Hindistan’da halihazırda kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir yasak yada düzenleme bulunmuyor. Bu bağlamda söz konusu toplantıda, kripto para birimlerinin terörün finansmanı ve kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasına dair endişeler dile getirildi.

Toplantıda ayrıca yabancı kripto borsalarının nasıl ele alınması gerektiği, kripto ile ilgili reklam kampanyalarının nasıl kontrol edilebileceği, yatırımcı korumasının nasıl sağlanabileceği konuları da konuşuldu.

Kripto para konusunda bir karara varmak isteyen Hindistan hükümeti, geçtiğimiz aylarda çıkan haberlere göre kripto yasasını ay sonunda başlaması planlanan parlamento oturumunda sunmak istiyor.

Hindistan’da kripto para birimlerinin şimdilik yasaklanmayacağı konusunda bir görüş hakim olsa da Hindistan Merkez (Rezerv) Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerine karşı olduğunu ve yasaklanması gerektiğini savunuyor.

Das, kripto para birimleri hakkındaki görüşlerinin arkasında olduğunu her defasında yineleyerek hükümete yasaklama gelme konusunda sürekli çağrıda bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sende çin gibisin devamlı yasakla serbest bırak Çin Hindistan İran aynı taktik daha iki sene önce yasakların geçen yıl serbest bıraktım şimdi yine yasaktan bahsediyorsun senin gibi ekonomisi kötü Ülkerin güçlenmesi bir bir fırsat blokchain özellikle dolar karşısında parasının değeri olmayan ülkeler için arzı olan paralar iyi bir koruma paranın değeri için bunu birgün anliycaksiniz

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları