blank
Bitcoin

Kripto Paraların Yok Olması Mümkün Mü?

Kripto paraların bir anda yok olup olmayacak olduğu veya bir sabah kalktığımızda tamamen alınamaz ve satılamaz hale gelip gelmeyecek olduğu kimi yatırımcıların ne kadar inanmasalar bile akıllarında kalan sorulardan birisi. Bu olasılık ile ilgili yabancı ülkelerde üzerine defalarca yazılıp çizilmesine rağmen Bitcoin bir anda asla yok olamaz, olması mümkün dahi değil. Arkasında bir yöneticinin olmadığı, tamamen piyasa durumuna göre belirlenen fiyatı ve üretim odaklı bir yatırım olması dolayısı ile en azından Bitcoin’in bir anda yok olması ve bir sabah kalktığımızda yatırımlarımızın değerinin olmaması durumu ile karşılaşma riski yok.

Mümkün Olan Tek Şey Yatırımcının Olmaması

Bitcoin’de mümkün olabilecek en kötü senaryo fiyatın rekor seviyede gerilemesi değil, bir anda yaşanacak olan yatırımcı çıkışı ile piyasada yaşanacak olan olası bir düşüş durumu olacaktır. Bu durumda yaşanması çok zor ve günden güne daha fazla artan yatırımcı sayısı ile olasılıkları bir nevi ortadan kaldırırken gelecekte neler yaşanacak ve neler olacak olduğu konusunu henüz şimdiden düşünmek ve bilebilmek çok daha zor bir konu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu