bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Paraların Yükselen Değeri ABD Ve İran Gerilimine Bağlı Mı?

Kripto Paraların Yükselen Değeri ABD Ve İran Gerilimine Bağlı Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Washington’ın Tahran’a son uyguladığı yaptırımlar kripto paraların değerini rekora sürükledi. Bitcoin fiyatı son 17 ayın rekorunu kısa süre içerisinde rekor seviyeden kırarken, aynı zamanda Tahran yönetimine karşı uygulanan baskıların sonuç vermesi bölgedeki insanların kripto para birimlerine yönelmesine sebep oldu. Tahran’ın Washington’a karşı kabul edilemez eylemlerini değerlendiren uzmanlar, bunun ekonomik sonuçlarının ağır olmaya devam edeceği konusunda hemfikir iken, bazı uzmanlar bu adımların kripto paralara yarayacak olduğunu düşünüyor.

Pekin ile Washington arasındaki ticaret savaşının da kripto para biriminin fiyatı üzerinde belirli bir etkisinin olduğu ve bu etkinin Tahran kadar büyük olduğu belirtiliyor. Tahran ve Pekin ile karşı karşıya gelen ABD’nin borsalarda yaşadığı düşüşlerin ardından tekrar yükselişler başlarken, yatırımcılar ABD borsalarının yükselişi ile kripto paraların yükselişinin aynı devam sürdürüldüğüne ve bunun sonuçlarının hem dolar, hem Bitcoin fiyatının yükselmesinde bir etkisinin olduğunu düşünüyor. Washington yönetimi doların çok güçlü olması ile birlikte tercih edilebilir olması için uğraşırken, kripto para birimlerinin gelecekteki değeri konusunda ABD hükümetinin her adımı büyük önem taşıyor.

ABD yönetimi tarafından atılan en ufak bir dolar adımının bile kripto para birimi fiyatına yansıdığı bir piyasanın geleceği açısından ABD tarafından alınan her bir önlem ayrı önem taşıyor.

Bitcoin’i etkileyen kararlar devam ediyor

Kripto para yatırımcıları için bu daha yeni bir başlangıç olabilir. Son açıklamalar ABD ve İran geriliminin daha yüksek seviyelere yükseleceğini, Pekin ile ABD arasında ise bu yıl sonuna kadar ABD’nin kazançlı çıkacağı ticaret anlaşmasının olası olduğunu gösteriyor. ABD ile yaşanan bu gerilimler ABD’ye zarar ettirmezken, kripto paralara olan talebin daha çok artması, buna bağlı sebepler sonucunda ise kripto para birimlerine olan ilginin artması ile birlikte fiyatın daha fazla artmasına sebep oluyor. Bitcoin yükselmeye devam ettiği süre boyunca yatırımcılar daha fazla kripto para yatırımı yapıyor.

Bitcoin fiyatı 13.800 dolar seviyesine yükselirken, bu fiyat seviyesinin ardında yatırımcılar yine 14.000 doları görebilecek olduğu konusunda Bitcoin satın almaya devam ediyorlar. Bitcoin’in düşüşü beklenmiyor olsa da yatırımcılar yine benzer olarak kripto para biriminin değerinin ne kadar yükseleceği konusunda kesin emin olamadıkları için tüm paralarını Bitcoin’e yatıramıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları