bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizKripto Paraların Yükselişinin Arkasında Ne Var?

Kripto Paraların Yükselişinin Arkasında Ne Var?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paraların giderek artan değeri hesaplandığında yatırımcılara en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi olduğu görülüyor. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin değeri yükseldi ve insanlar kripto paralara 2. kez bu kadar güvenebildiler. 2 seneye yakın bir süredir en fazla 2. ilgisini bu dönemde çekmiş olan kripto para birimleri giderek yükselen fiyatlar hesaba katıldığında daha fazla fiyat artışları görüp piyasa hacimleri daha fazla artabilir. Kripto para yatırımcılarının bu dönemdeki beklentileri düşük olsa da birçok kripto para yatırımcısı bu beklentileri artık bugün tersine çevirmeyi başardı.

Yatırımcıların kısa süre içerisinde beklediklerinden çok yükseliş görmeleri, yatırımlarının giderek daha fazla değer kazanması, daha fazla insanın kripto para yatırımı yapması ve bu konuda kararlı davranışları giderek piyasaya bakış açısının daha fazla artış eğilimi gösterdiğinin bir kanıtı oldu. XRP ve diğer altcoinlerin değerinde bile ciddi bir takım artışlar oldu ve kripto paraların giderek yükselmekte olan bu değeri hesaba katıldığında yatırımcılar uzun bir süre boyunca piyasa beklentilerinin karşılanmadığı bir uzun sürenin ardından artık bugün yükselişler sonucu beklentilerinin karşılandığını açıklamaktan çekinmiyorlar. Peki yükselişin arkasındaki en büyük sebep ne?

İlk neden olarak balinaların kripto para piyasasının yükselmesindeki rolünün çok büyük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Facebook’un kripto parasının piyasaya duyurulmasından sonra piyasaya ciddi bir sıcak para girişi oldu. Aslında balinaların da alım gücünü ateşleyen etkenin Facebook olduğunu söylemek yanlış olmaz. Henüz 2017 yılındaki gibi bir FOMO yaşanmasa da yakın zamanda 12 bin doların üzerine çıkılabilirse yaşanacak FOMO (fırsatı kaybetme korkusu), BTC başta olmak üzere tüm kripto para piyasasını yükseltebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları