Kripto HaberleriHaberlerKripto Sanatı: Sanatın Yeni Sesi

Kripto Sanatı: Sanatın Yeni Sesi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sanat camiasına bir yeni akım daha geldi. Gündemde sıklıkla ve neredeyse herkesin haberdar olduğu kripto para dünyası artık sanat dalına da sıçramış durumda.

Sanatçı Andy Bauch tarafından ilk adımı atılan bu yeni sese “Kripto Sanatı” adı veriliyor. Hem sanatı hem de kripto sistemini bir arada sunan çalışmalarında özel bir ayrıntı mevcut.

Resimlerin İçinde Soyut Kodlar Gizli

Sanatçının yapmış olduğu eserlerde lego tasarımları göze çarpıyor. Yapılan resimlerde soyut kodların resmin içine gizlendiği de söyleniyor. Şifreli bir sisteme sahip olduğu ve bu şifreler çözüldükten sonra da özel bir anahtar elde edileceği belirtiliyor.

Bu özel anahtarlar ile de bazı hesaplara erişim sağlanıyor. Hesapların her birinde 9 bin dolarlık kripto para bulunuyor.

Kripto Sanatı Sadece Bir Sanat Değil

Yapılmış olan bu gizli anahtarlı resimlerin sergisi 23 ile 25 Mart tarihleri arasında Los Angeles’ta Castelli Art Space’de gerçekleştirildi. Hatta resimler içindeki cüzdanların takibinin yapılabilmesi için canlı takip yapılabilmek için site bile kuruldu.

Sanatçı Bauch, 2013 yılından bu yana kripto paralara ayrı bir ilgi duyduğunu da belirtti. Hatta yeni sergi için 2016 yılında BTC ve LTC de aldığını belirtti. Özel anahtarları birleştirmek için sistemli çalışmalar yürüttüğünü de belirterek algoritmadan destek aldığına belirtiyor. Tüm eserlerinde vermek istediği mesajın teknoloji ve insanlığın arasında bulunan boşlukları kapatmak olduğunu ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları