fbpx
Haberler

Kripto Sanatı: Sanatın Yeni Sesi

Sanat camiasına bir yeni akım daha geldi. Gündemde sıklıkla ve neredeyse herkesin haberdar olduğu kripto para dünyası artık sanat dalına da sıçramış durumda.

Sanatçı Andy Bauch tarafından ilk adımı atılan bu yeni sese “Kripto Sanatı” adı veriliyor. Hem sanatı hem de kripto sistemini bir arada sunan çalışmalarında özel bir ayrıntı mevcut.

Resimlerin İçinde Soyut Kodlar Gizli

Sanatçının yapmış olduğu eserlerde lego tasarımları göze çarpıyor. Yapılan resimlerde soyut kodların resmin içine gizlendiği de söyleniyor. Şifreli bir sisteme sahip olduğu ve bu şifreler çözüldükten sonra da özel bir anahtar elde edileceği belirtiliyor.

Bu özel anahtarlar ile de bazı hesaplara erişim sağlanıyor. Hesapların her birinde 9 bin dolarlık kripto para bulunuyor.

Kripto Sanatı Sadece Bir Sanat Değil

Yapılmış olan bu gizli anahtarlı resimlerin sergisi 23 ile 25 Mart tarihleri arasında Los Angeles’ta Castelli Art Space’de gerçekleştirildi. Hatta resimler içindeki cüzdanların takibinin yapılabilmesi için canlı takip yapılabilmek için site bile kuruldu.

Sanatçı Bauch, 2013 yılından bu yana kripto paralara ayrı bir ilgi duyduğunu da belirtti. Hatta yeni sergi için 2016 yılında BTC ve LTC de aldığını belirtti. Özel anahtarları birleştirmek için sistemli çalışmalar yürüttüğünü de belirterek algoritmadan destek aldığına belirtiyor. Tüm eserlerinde vermek istediği mesajın teknoloji ve insanlığın arasında bulunan boşlukları kapatmak olduğunu ifade ediyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı