BitcoinHaberler

Küba’da Bitcoin Aramaları Patladı!

Küba'da kripto para birimi Bitcoin aramalarında patlama yaşandı.

Washington yönetimi Küba’ya dönük yeni yaptırımları onaylamıştı. ABD tarafının uzun yıllardır yaptırımlar uyguladığı Küba’da halkın yaptırımlar nedeniyle birçok alanda kısıtlandığı bilinirken bu dönemde Kübalıların yaptırımları aşabilmek için kripto para birimlerine daha yoğun ilgi gösterdikleri ABD merkezli Google’ın Trends servisinin verilerinde ortaya çıktı.

En Çok Nijeryalılar Aradı

Nisan 2020’den 2 Kasım 2020’ye kadar (saat farklılıkları olabilir) Google’da “Bitcoin” kelimesinin aranma hacminde en çok Nijerya merkezli arama yapıldığı ortaya çıktı. Afrika ülkesi Nijerya’da Bitcoin aramasının bu kadar çok olmasının ülkede yaşanan karmaşa nedeniyle olduğu tahmin edilirken, özellikle son dönemde yaşanan sosyal olayların buna sebep olmuş olabileceği tahmin ediliyor.

Küba ise en fazla Bitcoin kelimesini arayan 2. ülke oldu. Kübalıların kripto para birimi araması yapmasının sebebi olarak “yaptırımlar” gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu