Haberler

KuCoin Hack Olayında Son Durum Belli Oldu!

KuCoin'in kurucu ortağı ve CEO'su Johnny Lyu, açıkladı.

Eylül 2020’de 280 milyon dolarlık hack olayı ile karşı karşıya kalan ve acil harekete geçen KuCoin adlı kripto para borsasının çalınan fonlarının %84 kadarının kurtarıldığı açıklandı.

2020 yılının en büyük kripto para borsası hack olayları arasına giren bu olayda yatırımcıların zarara uğramaması için borsa hızlı hareket etmişti ve herhangi bir kayıp yaşanmaması için güvenlik güçleri başta olmak üzere diğer kripto para borsaları ile dakikalar içerisinde “işlemleri durdurma” görüşmelerinde bulunmuştu. Siber saldırganların merkezi borsalara aktardıkları kripto para fonları dondurulurken merkeziyetsiz borsalara aktardıkları kripto paralara ise ulaşılamadı.

11 Kasım 2020 tarihi itibariyle çalınan fonların %84’üne geri ulaşıldığı KuCoin’in kurucu ortağı ve CEO’su Johnny Lyu tarafından doğrulanırken kalan %16’lık bölüm için ise çaba harcanmaya devam edildiği belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu