Haberler

Küçük Madenciler Yakıcı Bir Azap İçerisinde!

Küçük kripto para madencileri (Bitcoin) son dönemde yaşadıklarından yakınıyor.

Bitcoin blok ödülü yarılanması sonrasında küçük madenciler bu dönemde büyük ve yakıcı bir azap içerisinde olduklarından söz etmeye başladılar. Yeni dönemde ne kadar kazanacakları konusunda bazı soru işaretlerinin bulunduğu yönünde açıklamalarda bulunan madenciler, özellikle kısa süre içerisinde zarar etmeye başlarlar ise ne yapacak oldukları konusunda daha büyük soru işaretleri olduğunu ifade ettiler.

Normal şartlarda 12.5 BTC olan blok ödülünün 6.25 BTC seviyesine çekilmesi %50 oranından daha fazla düşüş anlamına gelirken, madencilerin geliri şimdiden %44 oranında gerilemiş durumda. Bu durum özellikle büyük madenciler için bir sorun olarak görülmezken, küçük madenciler için ise daha fazla enerji tüketimi ile daha az kazanç anlamına geliyor.

Zaten tek cihazla hareket eden küçük madencilerin bu dönemde yaşadıklarından kurtulamazlar veya cihaz sayısını artıramazlar ise piyasadan çıkış yapmak zorunda kalacakları kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu