Kripto Para

Kullanıcılar Hindistan Hükümetine Hükümetine/Yargısına Tepki Yağdırdı: Korkuyorsunuz!

Kripto para yasakları ile ilgili davada görülen duruşmada mahkeme bir kez daha ertelemeye karar verdi.

Uzunca bir süredir kripto para birimlerinin yasak olduğu ve kripto para ile işlem yapanların cezalandırıldığı Hindistan’da adaletin kanayan yarası durmuyor. Hindistanlılar ülkede herhangi bir sebep olmadan engellenen kripto para yasaklarının arkasında hükümetin ve bankaların olduğunu, bankaların ülkede hükümete bu konuda baskı yaptığını iddia ederek bu nedenle kripto para birimlerinin engellendiğini iddia ediyorlar.

Hindistan Merkez Bankası tarafından bugün için uygulanmaya devam eden kararlarda Yüksek Mahkeme davanın bir kez daha ertelenmesi yönünde görüş bildirdi. Mahkemeye Hindistan Merkez Bankası tarafından sunulması gereken bilgiler sunulmayınca kesin bir karar verilemedi ve merkez yöneticilerinin bu konuda mahkemeye yardımcı olmamasının arkasında hükümetin olduğu iddia edildi.

Tepki yağdırdılar: Korkuyorsunuz!

Twitter ve yerel mecrada Hindistanlılar hükümete ve adalete tepki gösterdi. Hindistan Merkez Bankası’nın bilerek bu konuda mahkemeye yardımcı olmadığını, Hindistan Merkez Bankası’nın bağımsız olmadığını bir kez daha hükümetin kararlarını uygulamak zorunda olduğunu gösterdiğine değinen vatandaşlar, olası durumda ülkenin yargı mekanizmasının doğru çalışamadığının da bu kararla gösterildiğini iddia ettiler.

Merkez yöneticilerinin bu konuda karar vermesi gerektiği ve hükümetten yana değil, kendilerinden ve Hindistan halkının gerçeklerine göre hareket etmeleri gerektiğini ifade eden Hintliler, olası durumda ise adalet mekanizmasının tamamen çökecek olduğunu ifade ettiler.

Ülkede kripto para yasaklarının Yüksek Mahkeme tarafından kaldırılmasının önünde herhangi bir engel olmadığını iddia eden birçok Hintli ise, Yüksek Mahkeme organının derhal bu konuda yasağı Hindistan Merkez Bankası ısrarına rağmen kaldırması ve olası bir durumda Hindistan halkına çağrıda bulunulması gerektiğini açıkladı.

Hindistan’da adalet sistemi dünyanın geri kalanına göre çok kötü olmamasına rağmen yerel vatandaşların bu tür yasaklar ve baskılara karşı koyması özellikle sosyal medyada kendisine büyük destek buluyor.

Hindistan Merkez Bankası tarafından gelecek mahkemede herhangi bir bilgi veya belge sunulup sunulmayacağı konusu ise soru işaretlerine gebe durumda. Çok sayıda insan bu konuda gelecek mahkemede de bugün olduğundan farklı bir durum olmayacağını düşünüyor.

*Hindistan’da kripto para kullananlar 10 yıla kadar hapis cezası ve banka hesabının tamamen kapatılması tehdidi ve hükümete bu konuda bilgi verilmesi tehlikesi altında kaldılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu