Kripto Para

Küresel Bir Salgında Bitcoin Varlıklarına Erişim Sıfırlanabilir

Küresel bir salgın olması durumunda fiziksel varlıklar dışında tüm varlıklara erişim sıfırlanacak, ancak kripto para birimleri daha riskli...

Olası bir virüs salgını veya insanlığın %90’ından fazlasını yok edebilecek herhangi bir olay durumunda Dünya artık hiçbir zaman eskisi gibi olamayacak. İnsanlık giderek daha çok sorunla karşı karşıya kalacak, bankalara erişim sıfırlanacak, internet erişimi son bulacak. Kripto para birimleri de haliyle erişilemez olacak. Altın, itibari nakit paralar her zaman erişimde olacak olsa da bu fiziksel olarak bu varlıkları tutmanın güvenilir olduğu anlamı taşımıyor.

Olası bir küresel büyük yok oluş durumunda insanlar bankaların kasalarına bir şekilde bankalara girerek ulaşabilir. Banka kasasında olan varlıklarını alabilirler.

500 milyon kadar insanın geride kalması demek, yine paraya ihtiyacın ortaya çıkması anlamı taşımakta. Para her zaman lazım olacak (eğer Dünya’da 1-2 kişi kalmadığı sürece).

İnternet sıfırlanırsa Bitcoin’e güle güle mi diyeceğiz?

Evet. Eğer bugün küresel bir salgın olursa internet erişilemez hale gelebilir. Milyarlarca insanın ölümü sonrasında yönetim merkezleri boş kalacak, tecrübeli insanlar olmayınca internet erişimi bir süre sonra bakımların yapılmaması sonucunda erişime kapanacak. En azından tahminler bunu gösteriyor.

Zaten küresel bir salgın durumunda insanların bundan daha önemli sorunları olacak. 7.5 milyar insanın kısa sürede Dünya yüzeyinden silinmesi durumunda başta nükleer santral ve enerji sorunları olmak üzere çok sayıda güvenlik tehdidi ve ölümcül tehdit gündeme gelecek.

İnternet olmadığı sürece Bitcoin’e erişmek mümkün olmayacaktır zira hiçbir madenci işlem yapamayacağı için aktarımlar ve ağdaki işlemler gerçekleşmeyecektir.

*Bu içerik sadece bu soruya yanıt arayanlara yanıt niteliğindedir. Gerçekte böyle bir durumda insanların ilk düşüneceği şey Bitcoin değil kendi canları olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu